Jaki zszywacz biurowy najlepszy?

Zszywacz biurowy jest urządzeniem niewielkim i niepozornym, często wykorzystywanym podczas standardowej pracy biurowej, chociażby przy zszywaniu dokumentacji w postaci umów, identyfikatorów, danych statystycznych itp.


Jaki zszywacz biurowy wybrać?

Zszywacze mogą mieć różne rozmiary, a ich ceny wahają się od kilku do nawet kilkuset złotych – zależnie od rozmiarów i jakości wykonania. Kartki zszyte zszywaczem są połączone w sposób trwały, co znacząco ułatwia ich składowanie oraz archiwizowanie. To urządzenia funkcjonalne, już za kilkadziesiąt zł możemy dostać sprzęt dysponujący dobrą jakością. Małe zszywacze zespolą kilka kartek, większe modele pozwolą połączyć ze sobą nawet ponad 50 kartek (najbardziej wydajne zszywacze potrafią zespolić ponad 250 kartek).

Zszywacz nożycowy metaliczny (obudowa metalowa połączona z wysokiej jakości plastikiem) marki Leitz, w kolorze niebieskim.
Zszywacz nożycowy metaliczny (obudowa metalowa połączona z wysokiej jakości plastikiem) marki Leitz, w kolorze niebieskim.

Zszywacz nożycowy nadaje się do zszywania dużych i grubych plików kartek. Duże ręczne zszywacze muszą być cięższe i posiadać dłuższą dźwignię, dedykowane są do zszywania przede wszystkim dużych plików celem ich archiwizacji.

Niektóre zszywacze mogą mieć, jako rozwiązanie uzupełniające, wbudowany w nie:

 • rozszywacz,
 • płaskie zakleszczanie zszywek,
 • zszywanie tapicerskie.

Jaki zszywacz biurowy do papieru?Zszywacze elektryczne kupują firmy zespalające duże pliki dokumentacji. W sprzedaży oferowane są zszywacze standardowe oraz długoramienne – te ostatnie zszywają do około 30 centymetrów.

Typy zszywań:

 • zamknięte,
 • otwarte,
 • płaskie,
 • tapicerskie.

Najbardziej trwałe są zszywacze metalowe, o mocnej konstrukcji. Niekiedy kupić można również zszywacze z wytrzymałego plastiku, mające ergonomiczny kształt. Urządzenie należy uzupełniać zszywkami, odbywa się to w sposób bardzo prosty i zajmujący co najwyżej kilka minut. Warto wybrać model posiadający warstwę antypoślizgową od spodu, co podnosi komfort pracy.

elektroniczny zszywacz biurowy z obudową metalową
elektroniczny zszywacz biurowy z obudową metalową

Odpowiednia eksploatacja zszywacza – czy to ręcznego, czy elektrycznego – przedłuża jego żywotność oraz okres przydatności. Najczęściej spotykane kolory to biały, czarny, niebieski i czerwony.


Kupić czy nie kupić?

W dobie w szybkim tempie rozwijającej się cyfryzacji tradycyjne rozwiązania biurowe, takie jak zszywacze, powoli tracą na atrakcyjności. Wszelkiego rodzaju dokumentacje w formie papierowej przenoszone są na nośniki cyfrowe, przez co rola zszywaczy czy też rozszywaczy ulega powoli marginalizacji.

Zanim jednak nastąpi trwały zanik pracy dla tych prostych urządzeń, minie trochę czasu, dlatego w biurach cechujących się całą masą tzw. papierkowej roboty z pewnością będą stanowiły niezbędne wyposażenie.

Firmy posiadające w swojej ofercie zszywacze biurowe:
Deli, Eagle, Leitz, LETACK, Acco, ActiveJet, ARGO, Blomus, D.rect, DONAU, Easy, Esselte, GENIE, Herlitz, Kangaro, Kw Trade, Laco, Leviatan, Maped, Novus, OK-OFFICE, Panta Plast, Philippi, ProfiOffice, Rapesco, Rapid, Rexel, Sax, TAURUS, TETIS.


Zszywacze biurowe RANKING

Ranking TOP10 najchętniej kupowanych produktów z sekcji Zszywacze biurowe. Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie ułatwi wybór.

Biurowe zapytania:

 • dobry zszywacz biurowy
 • dobry zszywacz
 • dobry ręczny zszywacz do tektury
 • zszywacz tapicerski jaki wybrać
 • zszywacz elektryczny jaki
 • zszywacz długoramienny jakiej firmy
 • zszywacz biurowy jaki wybrać
 • zszyacz elektryczny novus b90el
 • jaki zszywacz do biura wybrac
 • elektroniczny zszywacz

Wybierz meble i akcesoria do biura

Opinie o Jaki zszywacz biurowy najlepszy?

Artykuły poradnikowe i rankingi wyposażenia biurowego na Atptc.com 2019 - Komentarze
 1. Zdecydowanie metalowy zszywacz, człowiek nie obawia się, że przy mocniejszym nacisku coś się uszkodzi, jak w przypadku modeli plastikowych. No i wyglądają zdecydowanie ładniej 🙂

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...