Sokowirowka - jaką wybrać do biura?

Sokowirówka

Sokowirowka - jaką wybrać do biura?Najbardziej znanymi producentami sokowirówek są obecnie takie marki jak chociażby Bosch, Philips, Zelmer, Kenwood czy Moulinex. Oferta jest na tyle bogata, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – czy to do domu, czy też biura. Ważne jest, aby sokowirówka miała szeroki otwór wlotowy, umożliwiający wkładanie do niej całych owoców – bez krojenia, wciskania na siłę czy konieczności rozdrabniania owoców. Dobra sokowirówka pozwala przyrządzić soki z całych owoców, szybko i wygodnie.

Przeznaczenie sokowirówki

Sokowirówka przeznaczona jest do przygotowania soków z warzyw i owoców – najczęściej są to soki pomarańczowe, cytrynowe, porzeczkowe, jabłkowe, buraczane, marchwiowe, bananowe, itp. Urządzenia te tworzą klarowny sok bez miąższu, który ma mnóstwo witamin, a pić należy go od razu po przygotowaniu.

Sokowirówki są bardzo wydajne, w kilka minut można w nich przygotować sok dla kilku osób. Minusem tego urządzenia jest konieczność rozkręcenia go i dokładnego umycia. Świeżo zrobiony sok jest najlepszym rozwiązaniem dla każdej osoby, która nie chce kupować przesłodzonych napojów z kartonika. Do domowego soku można nie dodawać w ogóle cukru lub zastosować w nich naturalne słodziki takie jak stewia czy ksylitol.

A może wyciskarka?

Osoby chcące przygotować sok z miąższem powinny natomiast zdecydować się na wyciskarkę. Taki sok nadaje się do przechowywania w lodówce. Wyciskarki mogą być ręczne (mają niewielkie rozmiary, bardzo popularne podczas wakacyjnych wojaży) oraz elektryczne. W takim urządzeniu można przygotować sok z warzyw liściastych, ziół, mielić kawę i orzechy. Urządzenie bardzo łatwo się czyści. Wyciskarka wymaga stosunkowo długiego czasu obsługi oraz dokładnego mycia po przyrządzeniu soku. Innym popularnym urządzeniem są wyciskarki do cytrusów – na nich przygotowuje się soki z pomarańczy, cytryn, mandarynek czy grejpfrutów.

Wyciskarki manualne są tanie, kosztują maksymalnie z reguły kilkadziesiąt złotych. Wybierając urządzenie do produkowania soku należy wybrać sprzęt o dobrej jakości sitka, które powinno być wykonane z mikrosiatki. Kupując wyciskarkę należy wybrać model mający pojemnik co najmniej półlitrowy, aby móc produkować sok dla 2-3 osób jednocześnie.

Wyciskarki do soków RANKING

TOP Wyciskarki do soków Producent Cena
1Tefal Infiny Press ZC255BTefalCena
2Philips Viva Collection HR1889/70PhilipsCena
3Eldom PJ400EldomCena
4Sencor SSJ 9000NPSencorCena
5Zelmer Juice Maker ZJP1600BZelmerCena
wyciskarki do soków

=> Wyciskarki do soków <=

W sokowirówkach istotna jest moc silnika – może ona wynosić od 150 do ponad 700 W. Im większa moc, tym głośniejsze urządzenie, co jest pewną wadą. Sokowirówki powinny też mieć pewne dodatkowe funkcje:

  • regulację prędkości,
  • regulację gęstości soku,
  • automatyczne odprowadzanie miąższu i skórek,
  • blokadę kapania,
  • dodatkowe końcówki do mielenia mięsa i kawy lub produkowania makaronu,
  • antypoślizgowe nóżki stabilizujące urządzenie.

Przed zakupem sokowirówki należy zastanowić się czy potrzebujemy sokowirówki, czy wyciskarki, dla ilu osób, o jakich parametrach. Wyciskanie dużych ilości soku za jednym razem wymaga zakupu sokowirówki, która na potrzeby biurowych zastosowań będzie z pewnością wydajniejszym rozwiązaniem.

Ile kosztuje sokowirówka?

Ceny sokowirówek wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Do domowego użytku powinna wystarczyć sokowirówka za kilkaset złotych, z co najmniej dwuletnią gwarancją. Do biura warto zastanowić się nad zakupem bardziej wydajnego modelu.

Sokowirówki RANKING

TOP Sokowirówki Producent Cena
1Bosch MES25A0BoschCena
2Zelmer Inox ZJE1800X/486ZelmerCena
3Zelmer Julita ZJE0800I/377 IvoryZelmerCena
4Philips Viva Collection HR1855/90PhilipsCena
5Philips Viva Collection HR1855/80PhilipsCena
sokowirówki

=> Sokowirówki <=

Biurowe zapytania:

  • sokowirowka wyposażenie biura

Wybierz meble i akcesoria do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *