Fotel biurowy obrotowy wykonany ze skóry naturalnej, wersja z podnóżkiem. Znakomity do relaksu biurowego, spełnia świetnie funkcję reprezentacyjną.

Fotele biurowe

Fotel biurowy wykonany ze skóry naturalnej, wersja z podnóżkiem. Znakomity do relaksu biurowego, spełnia świetnie funkcję reprezentacyjną.
Fotel biurowy wykonany ze skóry naturalnej, wersja z podnóżkiem. Znakomity do relaksu biurowego, spełnia świetnie funkcję reprezentacyjną.
Pracownik biurowy pracujący przez 8 godzin powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki, dzięki czemu zachowa on swoją efektywność. Bardzo istotnym elementem jest tutaj wybór odpowiedniego fotela biurowego, stacjonarnego lub obrotowego, który zapewni mu komfortową pracę.

Pozycja siedząca utrzymywana przez dłuższy okres czasu sprawia, że wraz z jego upływem narasta zmęczenie, które znacząco wpływa na wydajność pracy za biurkiem. Fotel biurowy (także ten obrotowy) powinien zatem zapewnić należyte podparcie dla kręgosłupa. Wygoda utrzymywana w dłuższej perspektywie czasu nie tylko wpłynie na jego zdrowie, ale również na jego wydajność.

Częstym problemem wynikającym z nieprawidłowej pozycji siedzącej podczas pracy biurowej są dolegliwości związane z kręgosłupem, szyją, barkami, plecami, kolanami, łydkami, bólem głowy, co wpływa niekorzystnie na poziom koncentracji.

Wspomniane wyżej dolegliwości sprawiają, że zwracamy baczniejszą uwagę na komfort podczas pracy za biurkiem – zarówno swój, jak i pracowników. Z tego względu chętniej kupowane są fotele z tak zwanej wyższej półki, często ze skórzanymi wykończeniami (zwłaszcza do pokoju osoby o wyższym stanowisku) oraz mechanizmem wielofunkcyjnym, dzięki któremu możliwa jest chociażby blokada w pozycji odchylonej. Wygodę zwiększają również podłokietniki wykonane z przyjemnych i miękkich materiałów.

Fotele obrotowe RANKING

TOP Fotele biurowe obrotowe Producent Cena
1Halmar Fotel biurowy Lotus V-CH-LOTUS-FOT-POPIELHalmarCena
2Halmar Fotel gabinetowy Striker 2HalmarCena
3Unique Fotel ExpanderUniqueCena
4 Mango-Media Fotel biurowy VireUniqueCena
5Halmar Fotel biurowy Relax ciemny brąz V-CH-RELAX-FOT)HalmarCena
6Halmar Fotel biurowy Neon V-CH-NEON-FOTHalmarCena
fotel biurowy obrotowy

=> Fotele biurowe obrotowe <=

Co powinien posiadać fotel biurowy?

 • szerokie spectrum regulacji – obecnie podstawą jest regulacja wysokości, co pozwala precyzyjnie dopasować wysokość siedziska do biurka, gdzie pracujemy; warto rozejrzeć się za modelami posiadającymi dodatkowo regulację wysokości oraz kąta pochylenia oparcia,
 • wygodne podłokietniki z możliwością regulacji ich wysokości i odległości, dzięki czemu zapewnią ope należyte podparcie dla przedramion,
 • stelaż wykonany z mocnych i trwałych komponentów,
 • zagłówek z regulacją wysokości,
 • powierzchnia siedziska powinna cechować się płaską strukturą, z zaokrąglonymi krawędziami przednimi,
 • siedzisko powinno zapewnić należyte podparcie, dlatego rekomendowane jest branie pod uwagę foteli dysponującymi powierzchnią siedziska co najmniej 40×40 cm z możliwości jego regulacji oraz amortyzatorem pozwalającym na jego płynną regulację,
 • bardzo dobre recenzje zbierają fotele, w których zarówno siedzisko jak i oparcie mają wypełnienie w postaci pianki,
 • mechanizm SYNCHRO umożliwiający dynamiczną zmianę pozycji siedzącej poprzez regulację kąta pochylenia oparcia i siedziska z dostosowaniem poziomu sprężystości odchylenia; istnieją również mechanizmy ustawienia statycznego w postaci śruby znajdującej się przy oparciu – Permanent Contact albo CPT,
 • wysokie oparcie wybrzuszone w okolicach części lędźwiowej, ponad łopatki, które zapewni należyte podparcie dla naszego kręgosłupa oraz części lędźwiowej,
 • w niektórych przypadkach należy zakupić specjalny fotel medyczny z atestem, jeżeli dana osoba ma stwierdzone schorzenia związane z kręgosłupem lub gdy pracownikiem jest kobieta w ciąży (zaawansowane stadium),
 • fotele podobnie jak krzesła biurowe z reguły są wyposażone w podstawę przynajmniej 5-ramienną wraz z kółkami, co zapewnia należytą stabilność. Wybór kółek jest w dużej mierze uzależniony od rodzaju powierzchni pomieszczenia biurowego.

Zalety fotela biurowego:

 • duże siedzisko i oparcie pozwalają zapewnić maksymalną wygodę, stąd często określa się je mianem gabinetowych bądź menedżerskich,
 • obicia foteli często wykonane są ze skóry, co podnosi nie tylko ich wygodę, ale także walory estetyczne,
 • fotele obrotowe zapewniają dużą mobilność (wygodne i ergonomiczne zwłaszcza przy równych powierzchniach),
 • fotele biurowe, również te obrotowe, posiadające oparcie z miękkich materiałów np. z siatki zapewniają bardzo dobrą wentylację.

Wady fotela biurowego:

 • fotele skórzane wykonane z naturalnej skóry są z reguły dużo droższe od krzeseł obrotowych,
 • miękkie fotele nie nadają się do pracy siedzącej przez 8 godzin, co uwidacznia się zwłaszcza w przypadku egzemplarzy z połączonymi siedziskami i oparciami,
 • miękki materiał (nie skóra – wykończenie materiałowe) cechuje się niską odpornością na zabrudzenia,
 • materiał w postaci sztucznej skóry szybko się nagrzewa, a przy tym klei się do ciała, co jest uciążliwe zwłaszcza po wielu godzinach pracy.

Producenci foteli biurowych

Lista znanych na polskim rynku producentów: Grospol, Halmar, Nowy Styl, ProfiM, 4Worldstyle, AROZZI, B2B Partner , BalduVisata, Bejot, CALVIANO, Casella, D2, ErgonomiS, HG-fotele, Intar Tools, Kare Design, KB-Fotele, KETTLER, Kulik-System, L.Kleiber, Marbet Style, OMP, Seba, Signal, SitPlus, SKNet, SPARCO, Stema, Unique, ZH Fotele i Krzesła, Best Furniture.

Przed zakupem danego modelu fotela biurowego powinniśmy zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Do wielogodzinnej pracy biurowej może on nie do końca spełniać swoją rolę (głównym czynnikiem jest ich miękkość, która nasila zmęczenie przy długotrwałej pozycji siedzącej), natomiast duże fotele skórzane obrotowe znakomicie pełnią funkcję reprezentatywną oraz relaksacyjną.

Fotele biurowe RANKING

TOP Fotele biurowe Producent Cena
1Unique Fotel Apollo skid 2 koloryUniqueCena
2Halmar Fotel Pracowniczy TIROL Szary 515HalmarCena
3profiM Fotel Fan 10HprofiMCena
4Halmar Fotel rozkładany Pulsar beżowyHalmarCena
5Mirosław Gockowiak Fotel biurowy BiancoMirosław GockowiakCena
6Bemondi Krzesło biurowe PROGRESSBemondiCena
Fotel biurowy wykonany ze skóry naturalnej, wersja z podnóżkiem. Znakomity do relaksu biurowego, spełnia świetnie funkcję reprezentacyjną.

=> Fotele biurowe <=

Wybierz meble i akcesoria do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *