Krzesło biurowe

Wybór krzesła biurowego tylko pozornie wydaje się być prosty. By wybrane krzesło rzeczywiście gwarantowało nam komfort, niezbędne jest zwrócenie uwagi na szereg parametrów. O jakie cechy konkretnie chodzi?

Coraz więcej z nas pracuje na co dzień w pozycji siedzącej. Taka pozycja nie jest jednak optymalna dla naszego ciała. Właśnie z tego względu tak ważne jest to, by podczas pracy przy biurku było nam wygodnie. Wybór optymalnego krzesła do pracy pozwala na prawidłowe zabezpieczenie przed urazami m.in. części lędźwiowej kręgosłupa i rąk. Ponieważ w sklepach wybór krzeseł biurowych jest bardzo szeroki, dobrze wiedzieć, w jaki sposób dzielą je producenci i które z nich najlepiej nadadzą się do pracy za biurkiem.

Krzesło konferencyjne

Konferencje trwają zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu godzin. Firma mająca w swojej siedzibie salę konferencją powinna zadbać o jej wyposażenie. Do podstawowego sprzętu – poza odpowiednimi krzesłami – zalicza się stoły, urządzenia nagłaśniające i takie, które pozwalają wszystkim słuchaczom na zapoznanie z dokumentami.

Jak wygląda typowe krzesło konferencyjne? W odróżnieniu od najczęściej spotykanych krzeseł biurowych, takie krzesła nie są obrotowe, rzadko też są wyposażone w podłokietniki. Posiadają jednak solidne oparcie i siedzisko (najczęściej wyłożone miękkim materiałem). Takie krzesła są wygodne i bez problemu mieszczą się przy stole konferencyjnym, trudno jednak wyobrazić sobie ich użytkowanie w codziennej pracy za biurkiem.

Krzesło obrotowe – idealne do pracy przy biurku

Ergonomiczne krzesło obrotowe biurowe ATOS Sinus Max
Ergonomiczne krzesło obrotowe biurowe ATOS Sinus Max
Współcześnie, za podstawowe krzesła biurowe uważa się krzesła obrotowe. Obok takich mebli w sklepach znaleźć można bardzo podobne – ale tylko z pozoru – fotele obrotowe. Te drugie, choć są wykonane np. ze skóry, nie zawsze są w pełni funkcjonalne – mogą np. nie być wyposażone w funkcję regulacji wysokości siedziska.

Krzesła obrotowe są produktami zaprojektowanymi zgodnie z zasadami ergonomii. Sięgając po tak wykonane krzesło, możesz być pewien, że siedzenie na nim nawet przez wiele godzin nie narazi cię na dyskomfort. By nie narażać się na problemy zdrowotne w przyszłości, uwagę powinieneś zwrócić na szereg parametrów, a dokładniej na:

  • Ergonomię krzesła – prawidłowo zaprojektowane krzesło obrotowe pozwala na ułożenie się kręgosłupa w kształt podobny do litery „S”. Takie ułożenie jest idealne, bo wówczas nie dochodzi do nadmiernego napięcia mięśni, mogącego wywołać szereg schorzeń;
  • Wymiary siedziska – dobre siedzisko jest dość długie i szerokie – tak, by możliwe było oparcie na nim przynajmniej części uda,
  • Podłokietniki – nie wszystkie krzesła obrotowe są wyposażone w podłokietniki. Tymczasem to właśnie one odpowiadają za to, że np. podczas pisania na klawiaturze nasze ręce będą miały solidne oparcie.

Niestety, nie każde krzesło obrotowe jest ergonomiczne. Zdarza się, że producenci chcąc zachęcić do zakupu swojego wyrobu, oferują dodatkowe elementy konstrukcji krzesła, które to jednak nie są bezwzględnie wymagane. Przykładem takich może być zagłówek czy też podnóżek. Szczególnie ten drugi może być kłopotliwy, jeżeli producent nie przewidział możliwości jego regulowania.

Krzesła obrotowe RANKING

TOP Krzesła biurowe obrotowe Producent Cena
1Profeos.eu Fotel obrotowy Klevir - 7 kolorów BRAVO krzesło biuroweProfeos.euCena
2TOP E SHOP FOTEL OBROTOWY KRZESŁO BIUROWE KOLOR BRĄZ CX0811M CX0811M FTXTOP E SHOPCena
3Beliani Krzesło czarne - biurowe - obrotowe - komputerowe - NOBLE czarnyBelianiCena
4Signal Meble Krzesło Obrotowe Q-211 czarneSignalCena
5 Krzesło Obrotowe BIUROWE Z PODSTAWĄ ALUMINIOWĄ I WYSUWEM SIEDZISKA MODEL GN-310SignalCena
6Nowy Styl FOTEL GABINETOWY MEFISTO 2002 ts06 - BIUROWY, KRZESŁO OBROTOWE, BIUROWENowy StylCena
Ergonomiczne krzesło obrotowe biurowe ATOS Sinus Max

=> Krzesła biurowe obrotowe <=

Krzesło do biurka – jak powinno być wykonane?

Zakup biurowego krzesła to inwestycja w zdrowie. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na zakup krzesła obrotowego czy też fotela obrotowego, powinieneś pamiętać o tym, by wybrany produkt był solidnie wykonany. Na jakie elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Stelaż zdecydowanej większości krzeseł dostępnych na rynku jest wykonany z elementów metalowych lub aluminiowych. Takie krzesło jest dość ciężkie, dzięki czemu jest stabilne. Alternatywą dla takich krzeseł są produkty, których stelaż został wykonany z plastiku. Takie krzesła, choć lżejsze (a więc łatwiejsze w przenoszeniu), są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli zależy nam, by zakupione do biura krzesła mogły być użytkowane przez długi czas, warto zdecydować się na zakup tych, których stelaż został wykonany z elementów metalowych i aluminiowych.

Poza wyborem typu stelaża, uwagę warto zwrócić również na materiał obicia i rodzaj wypełnienia fotela. Obicie powinno być wykonane z materiału przede wszystkim odpornego na ścieranie. Obok skóry, dobrym wyborem będzie zakup fotela z obiciem uszytym ze skaju. Jeżeli chodzi o najlepszy rodzaj wypełnienia, to jest nim bez wątpienia pianka o wysokiej sprężystości. Taka pianka nie odkształca się pod ciężarem ciała, dzięki czemu za każdym razem dostosowuje się do budowy ciała osoby korzystającej z krzesła.

O tym pamiętaj

Dobrze zaprojektowane fotele biurowe powinny zapewniać komfort pracy. Jako pracodawca powinieneś też pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za zdrowie zatrudnianych przez siebie pracowników. Zapoznanie się z ofertą producentów krzeseł biurowych (i poświęcenie czasu na wybór najlepszych modeli) pozwoli nie tylko na zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy, lecz także na poczynienie oszczędności. Zakup tańszych krzeseł tylko pozornie przynosi ulgę firmowemu budżetowi. Jeżeli krzesła okażą się być niskiej jakości, to po pewnym czasie niezbędne będzie zakupienie ich zamienników.

Krzesła biurowe RANKING

TOP Krzesła biurowe Producent Cena
1ProfiM Raya 23ProfiMCena
2Profeos.eu Fotel obrotowy Klevir - 7 kolorów BRAVO krzesło biuroweProfeos.euCena
3TOP E SHOP FOTEL OBROTOWY KRZESŁO BIUROWE KOLOR BRĄZ CX0811M CX0811M FTXTOP E SHOPCena
4Nowy Styl KRZESŁO XENO SZARE zakupy dla domu i biura SZARYNowy StylCena
5Beliani Krzesło czarne - biurowe - obrotowe - komputerowe - NOBLE czarnyBelianiCena
6Unique Krzesło VipUniqueCena
krzesła biurowe

=> Krzesła biurowe <=

Biurowe zapytania:

  • krzesło biurowe optymalne dla kręgosłupa
  • jakie krzesło 186
  • krzesła obrotowe do biurka
  • krzesło do biurka po co oparcia do rąk
  • uzasadnienie o zakup krzesła ergonomicznego

Wybierz meble i akcesoria do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *