Opakowania kartonowe – nadaj im drugie życie Rankingi na 15 kwietnia 2024

W domach i mieszkaniach często przechowujemy używane kartony np. po przesyłkach, po prezentach albo po przeprowadzce. Dobrze jest mieć je zawsze pod ręką, ponieważ używane pudełka mogą przydać się w wielu różnych sytuacjach. Trzeba tylko wpaść na kilka dobrych pomysłów, żeby móc nadać kartonom drugie życie. Przedstawiamy nasz propozycje.


Karton fasonowy

Karton fasonowy jest coraz częściej wykorzystywany w e-commerce, a to oznacza, że każdy z nas otrzymuje od czasu do czasu rzeczy zapakowane w takie pudełko. Do złożenia opakowania fasonowego nie używa się taśmy klejącej, a zazwyczaj nie stosuje się jej również do zaklejania klapy pudełka. Oznacza to, że fasonowe opakowania kartonowe nadają się do ponownego wykorzystania np. jako organizery na drobiazgi, czyli na: pamiątki z wakacji, zdjęcia, czy akcesoria do włosów. Wykorzystamy je także do przechowywania kosmetyków, czapek oraz galanterii.


Pudełko kartonowe z nadrukiem

Coraz więcej firm zamawia opakowania z nadrukiem u takich producentów pudełek jak ten: https://kraften.pl/. Przedsiębiorcy często wysyłają swoim klientom towary w opakowaniach z ciekawymi grafikami lub z hasłami. Wykorzystywane są także nadruki okolicznościowe np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia albo uniwersalne nadruki wiosenne czy zimowe np. motywy kwiatowe lub śnieżynki. Jeśli otrzymasz przesyłkę w takim pudełku, możesz wykorzystać je jako opakowanie prezentowe. Skoro nadruk pasuje do okazji, nie trzeba nawet owijać pudełka w papier prezentowy. Wystarczy nieco ozdobić środek opakowania. Włóż kolorową bibułę lub wełnę drzewną, a na pudełku umieść kokardę albo jutowy sznurek z etykietą. Przeistoczenie opakowania z nadrukiem w pudełko prezentowe zajmie dosłownie chwilę.


Pudełko kartonowe ozdobne

Wiemy już jak wykorzystać pudełko do pakowania prezentów, ale warto zastanowić się także jak nadać drugie życie temu, w którym otrzymaliśmy upominek. Bardzo często do pakowania prezentów wykorzystuje się kolorowe pudełka ozdobne. Prezentują się interesująco, więc szkoda, żeby trafiły na śmietnik, najlepiej wyeksponować je na półce lub na regale. Można wykorzystać je jako pudełka do przechowywania dokumentów lub drobiazgów, ale najlepiej sprawdzą się w pokoju dziecięcym do przechowywania zabawek i książeczek.


Małe opakowania kartonowe

Niewielkie pudełka, w których otrzymaliśmy przesyłkę mogą znaleźć zastosowanie w domowym biurze np. do przechowywania akcesoriów papierniczych. Nadają się również do segregowania gumek i spinek do włosów, akcesoriów do szycia, torebek z przyprawami albo do drobnych sprzętów elektronicznych np. kart pamięci, myszek bezprzewodowych, pamięci USB.


Kartony do pakowania

Wiele firm nakłania swoich klientów, aby ewentualne zwroty wysyłali w opakowaniach, w których otrzymali towary. To bardzo dobry trend. Dzięki temu nie trzeba kupować innych opakowań, co wiąże się z oszczędnością, ale też ograniczamy zużycie surowców, co z kolei pozytywnie wpływa na środowisko. Warto mieć to na uwadze podczas rozpakowywania rzeczy i starać się otwierać pudełko w  taki sposób, aby nie naruszyć jego konstrukcji.


Duże opakowania kartonowe

Jeśli w piwnicy znajdują się duże opakowania np. po przeprowadzce, warto wykorzystać je do konstruowania zabawek dla swoich pociech. Możliwości jest wiele. Najprostsze rozwiązanie to stworzenie labiryntu z pudełek. Kartony można zamieniać też w domki dla lalek, w zamki, w samochody wyścigowe albo w rakiety kosmiczne. Karton posłuży również jako olbrzymie płótno dla młodych malarzy chcących w nieskrępowany sposób doskonalić swoje umiejętności.


Gdzie kupić kartony?

Podpowiedź na temat zakupu kartonów pozornie nie wiąże się z tematem dotyczącym wykorzystania używanych pudełek. W rzeczywistości jednak obydwie te kwestie są ze sobą ściśle powiązane. Jeżeli chcemy, aby pudełko mogło zostać wykorzystane ponownie, musimy kupić model wykonany z odpowiedniej ilości warstw i z dobrej jakości surowców. Tylko wytrzymałe opakowanie o solidnej konstrukcji będzie nadawało się do ponownego użytku. Gdzie znaleźć takie kartony? Warto skorzystać z oferty zaufanego producenta i zamówić pudełka bezpośrednio na jego stronie internetowej. Przy składaniu zamówienia należy zwrócić uwagę na ilość warstw pudełka. Trójwarstwowe zapewniają dobrą wytrzymałość, ale to pięciowarstwowe są najbardziej odporne na nacisk i uszkodzenia.

Nie warto od razu wyrzucać na śmietnik używanych kartonów. Postaraj się nadać im drugie życie. To o wiele lepsze rozwiązanie zarówno dla środowiska, jak i dla Twojego portfela.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...