skaner sieciowy przenośny

Skaner

skaner sieciowy przenośnyW biurze jest sporo sprzętów niezbędnych do pracy. Jednym z takich produktów jest skaner. Jeżeli zamierzasz wyposażyć biuro w takie urządzenie, powinieneś poznać rodzaje skanerów i wiedzieć, na jakie parametry musisz zwrócić szczególną uwagę.

Biuro to przestrzeń, która musi być prawidłowo wyposażona. Właściciele biur stawiają przede wszystkim na nowoczesne urządzenia. To właśnie te gwarantują, że praca będzie przebiegać bez zakłóceń. Komputery można dziś uznać za zupełną podstawę.

Poza jednak samymi stacjami roboczymi, w biurowej przestrzeni konieczne są kompatybilne z nimi sprzęty. Przykładami są drukarki i skanery. Te drugie produkty zostały stworzone z myślą o tym, by móc np. archiwizować papierowe dokumenty w formie elektronicznej.

Rodzaje skanerów

Producenci sprzętów biurowych doskonale wiedzą, że klienci biznesowi – podobnie jak indywidualni – mają różne potrzeby. Z myślą o tym, by je zaspokoić, oferują różnorodne skanery. Jakie rodzaje można znaleźć na sklepowych półkach? Z uwagi na sposób skanowania i rodzaj dokumentów, wyróżnia się:

Jeżeli chcesz wybrać korzystnie skaner do swojego biura, to musisz określić, ile dokumentów dziennie będziesz skanował. Gdy ilość nie przekroczy kilku kartek, niekoniecznie musisz nabywać skaner – być może bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zakupienie urządzenia wielofunkcyjnego. Jeżeli jednak pracownicy będą skanowali setki dokumentów, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup skanera szczelinowego.

Kiedy wybrać skaner sieciowy?

Zdarzają się biura, w których zamiast 2 czy 3 biurek, z łatwością można ich naliczyć 20 czy nawet 30. Jeżeli potrzebny jest skaner, to rozwiązania są dwa: właściciel może zdecydować się zakupić kilka skanerów i wskazać, z których mają korzystać poszczególni zatrudnieni, może również postawić na skaner sieciowy. Działanie takiego urządzenia jest identyczne jak drukarki sieciowej. By jednak skaner sieciowy spełniał oczekiwania, konieczne jest zadbanie o to, by praca tego urządzenia była odpowiednio zabezpieczona. Szczególnie istotne są zabezpieczenia uniemożliwiające kradzież zeskanowanych dokumentów. Warto o tym pamiętać.

Na jakie parametry musisz zwrócić uwagę?

Zakup urządzeń biurowych wcale nie jest prosty. Szeroki wybór sprawia, że osoby zainteresowane nabyciem konkretnych sprzętów często nie wiedzą, na co się zdecydować. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest podążanie wytyczonymi ścieżkami, czyli kierowanie się parametrami. O tych musisz pamiętać i to niezależnie od tego, czy wybierasz skaner do slajdów lub skaner przenośny czy inwestujesz w skaner płaski. W każdym przypadku musisz sprawdzić paramenty, by nie okazało się, że urządzenie nie spełnia oczekiwań.

Skanery mobilne RANKING

TOP Skanery mobilne (przenośne) Producent Cena
1Iris IRIScan Book 5 (458740)IrisCena
2Brother DS-620 (DS620Z1)BrotherCena
3Brother DS920DW (DS920DWZ1)BrotherCena

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając skaner do biura? Ważne są przede wszystkim:

  • Prędkość drukowania. Jeżeli zamierzasz nabyć do biura np. skaner płaski, to wiedz, że skanowanie dokumentów za pomocą tego urządzenia będzie trwało sporo czasu. Takie urządzenie jest idealne wówczas, gdy papierowych dokumentów, które muszą zostać zeskanowane jest niewiele. Jeżeli jest przeciwnie, to lepszym rozwiązaniem będzie zakupić skaner szczelinowy, który charakteryzuje się szybką pracą;
  • Układ optyczny. Wybierając układ optyczny, musisz kierować się materiałami, jakie będą skanowane. Jeżeli mowa o dokumentach papierowych, to powinieneś zdecydować się na układ optyczny CIS. W przypadku tego systemu źródłem światła są zamontowane diody LED. Jeżeli w biurze skanuje się głównie zdjęcia, sporadycznie zaś zadrukowane treścią dokumenty, to lepiej będzie zainwestować w urządzenia z układem optycznym CCD;
  • Klawisze funkcyjne. Obsługa skanera musi być intuicyjna. Urządzenie nie może być wyposażone ani w bardzo dużą, ani zbyt małą ilość klawiszy funkcyjnych. Dobrze o tym pamiętać, by nie okazało się, że do obsługi skanera jest potrzebny… specjalista.

Jeżeli będzie pamiętał o powyższych punktach, przeglądając asortyment sklepów z urządzeniami biurowymi, to bez problemu wybierzesz urządzenie, które będzie spełniać twoje oczekiwania. Pamiętaj – przy wyborze skanera nie jest ważny producent, ale to, co sprzęt rzeczywiście potrafi. Z tego względu przy zakupie warto kierować się parametrami. Odpowiednio dobrane gwarantują, że urządzenie będzie działać niezawodnie przez cały okres użytkowania.

Skanery do biura RANKING

TOP Skanery do biura Producent Cena
1Epson Perfection V550 Photo (B11B210303)EpsonCena
2Canon LiDE 400 (2996C010AA)CanonCena
3Epson Perfection V370 Photo (B11B207313)EpsonCena
4Epson Perfection V600 Photo (B11B198033)EpsonCena
5Epson Perfection V800 (B11B223401)EpsonCena
6Epson Perfection V19 (B11B231401)EpsonCena
skaner sieciowy przenośny

=> Skanery do biura <=

Biurowe zapytania:

  • skanery przenośne
  • który skaner do slajdów wybrać
  • skaner do biura

Wybierz meble i akcesoria do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *