Niszczarka dokumentów model HSM Classic 104.3

Niszczarka dokumentów

Niszczarka dokumentów model HSM Classic 104.3
Niszczarka dokumentów model HSM Classic 104.3
Trudno wyobrazić sobie biuro, w którym brakuje niszczarki do dokumentów. Takie urządzenie jest szczególnie istotne wówczas, gdy firma operuje dokumentami zawierającymi dane osobowe lub firmowe. Niszczarka nabywana z myślą o biurze powinna być solidna i wydajna. Na jakie parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę, zapoznając się z ofertami producentów?

W biurowym koszu na śmieci nie mogą lądować wszystkie niepotrzebne papiery. Dotyczy to przede wszystkim dokumentów zawierających dane osobowe. Te powinny zostać bezwzględnie zniszczone – tak, by osoby postronne nie mogły ich wykorzystać do własnych celów. O powyższym pamiętać musi każda osoba rozpoczynająca prowadzenie działalności gospodarczej. Ci, którzy chronią dane osobowe swoich klientów czy kontrahentów w niewłaściwy sposób, narażają się na wysokie kary finansowe.

Jak zatem niszczyć dokumenty, by informacje w nich zawarte nie dostały się w ręce osób niepowołanych? Najlepszym rozwiązaniem jest nabycie niszczarki. Na rynku nie brakuje takich urządzeń. Obok niszczarek niewielkich rozmiarów, pozwalających na jednoczesne zniszczenie kilku kartek, dostępne są również produkty o sporych gabarytach, potrafiące w ciągu godziny zniszczyć tysiące stron dokumentów.

Niszczarki dokumentów RANKING

TOP Niszczarki dokumentów Producent Cena
1Fellowes 53CFellowesCena
2Opus VS 1202 CDOpusCena
3Rexel Auto+ 90XRexelCena
4Rexel ProstyleRexelCena
5Kobra +1 CC4 ESKobraCena
6Fellowes 8CDFellowesCena
Niszczarka dokumentów model HSM Classic 104.3

=> Niszczarki dokumentów <=

Niszczarki do papieru. Jak niszczą dokumenty?

Producenci sprzętu biurowego odpowiadają swoimi produktami na oczekiwania klientów. Obok niszczarek przeznaczonych do użytku domowego, na rynku dostępne są również niszczarki dla niewielkich, średnich i dużych firm. W zależności od tego, jakie dokumenty będą niszczyć pracownicy, wybierać można wśród niszczarek wyposażonych w system cięcia papieru na paski lub w ścinki.

O ile notatki pracowników, różne wyliczenia czy dokumenty, w których została przedstawiona oferta firmy mogą być cięte na paski, o tyle po materiałach zawierających dane wrażliwe powinny pozostać jedynie ścinki. Dobrze pamiętać o tej zasadzie, by nie okazało się, że przedsiębiorca z braku wiedzy złamie prawo i narazi się tym samym na dotkliwe kary finansowe. Nie mają pewnością, którą niszczarkę należy wybrać, warto poradzić się sprzedawcy. Większość chętnie pomaga klientom w doborze optymalnego produktu. Dobry sprzedawca znający asortyment sklepu, w którym pracuje, może również przeprowadzić dla potencjalnego klienta porównanie niszczarek, biorąc pod uwagę parametry, na których klientowi zależy najbardziej.

Niszczarki biurowe. Na co zwrócić uwagę?

Wybierając niszczarkę biurową, warto pamiętać nie tylko o zastosowanym w niej systemie cięcia, lecz także innych jej parametrach. Ważne są:

  • Pojemność pojemnika – im większy pojemnik, tym lepiej, bo tym rzadziej trzeba będzie go opróżniać. Pojemność pojemnika warto dobrać, mając na uwadze liczbę pracowników, którzy będą korzystać z niszczarki. Jeżeli biuro jest niewielkie, a dzienna ilość dokumentów oscyluje w granicach kilku arkuszy, to niszczarka z małym pojemnikiem nie powinna być złym wyborem;
  • Ilość niszczonych dokumentów – w zależności od modelu, niszczarka może zniszczyć kilka lub kilkadziesiąt arkuszy w ciągu minuty. Ponieważ od tempa, w jakim niszczone są arkusze zależy cena niszczarki, do wyboru warto podejść racjonalnie;
  • Poziom hałasu – niszczarka to urządzenie, które może być użytkowane bardzo intensywnie. Z tego względu dobrze, by poziom hałasu przez nią generowany nie był powodem zakłóceń pracy osób zatrudnionych w firmie;
  • Automatyczność pracy – na rynku istnieją dwa rodzaje niszczarek – takie, które uruchamiają się wówczas, gdy w wejściu zostanie umieszczony papier lub inne nośniki danych, oraz takie, które należy uruchomić, wciskając przycisk. Pierwsze są znacznie wygodniejsze – pracownik nie tylko nie potrzebuje samodzielnie włączać niszczarki, lecz także nie musi czekać aż skończy ona pracę – takie urządzenia wyłączają się automatycznie wówczas, gdy zabraknie niszczonego materiału.

Zapoznając się z parametrami wybranych niszczarek, można wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się w naszym biurze. Jest to również istotne z punktu widzenia wydatków, ponoszonych w związku z prowadzeniem firmy. Zakup niszczarki o mocy przerobowej znacznie większej niż potrzeby firmy jest po prostu marnowaniem firmowych pieniędzy.

Tylko do papieru?

Niszczarki projektowane z myślą o użytku domowym najczęściej umożliwiają niszczenie dokumentów papierowych. W przypadku niszczarek biurowych sprawa jest bardziej skomplikowana. Pracownicy w ciągu dnia pracy generują nie tylko pisma czy druki – zdarza się, że informacje z danymi klientów czy kontrahentów są zapisywane np. na płytach DVD. Co zatem robić, gdy należy się ich pozbyć? Połamanie, choć może wydawać się najlepszym rozwiązaniem, nie zawsze jest wystarczające. Z myślą o firmach korzystających z różnych nośników danych, powstały niszczarki pozwalające na zniszczenie nie tylko dokumentów, lecz także płyt.

Właściciel firmy może zdecydować się na zakup osobnych niszczarek – osobnej do papieru i osobnej do płyt czy nośników magnetycznych. Może jednak wybrać jedną, która pozwoli na niszczenie wszystkich nośników danych. Drugie rozwiązanie jest znacznie tańsze i dlatego też przedsiębiorcy poszukujący dobrej niszczarki (nie tylko do papieru) chętniej z niego korzystają.

Niszczarki profesjonalne RANKING

TOP Niszczarki profesjonalne Producent Cena
1Kobra 310 HS TS ESKobraCena
2Ideal 2604CC (2x15 mm)IdealCena
3Kobra 410 C4 TS ESKobraCena
4Ideal 4002CC (2x15 mm)IdealCena
5Kobra 310 SS5 TS ESKobraCena
6Kobra 400 C4 ESKobraCena
niszczarki profesjonalne

=> Niszczarki profesjonalne <=

Wybierz meble i akcesoria do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *