Jaka podkładka na biurko? Rankingi na 24 maja 2024

Dobrze dobrana podkładka na biurko pełni nie tylko funkcję dekoracyjną. Pozwala na zabezpieczenie i ewentualne wyrównanie podłoża. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór przezroczystej folii z kieszenią, w której warto umieścić zdjęcia, notatki lub plan lekcji.

podkładka mata antypoślizgowa na biurko
podkładka mata antypoślizgowa na biurko

Najbardziej kreatywni użytkownicy z pewnością docenią papierowe podkładki w formie arkuszy. W bogatej ofercie sklepów występują one także w postaci kalendarza lub mapy. Dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem polecane są z kolei maty antypoślizgowe. Zapobiegają przemieszczaniu się przedmiotów i stanowią niezwykle stabilne podłoże.


Rodzaje podkładek na biurko

Codzienne użytkowanie blatu może narazić go na uszkodzenia mechaniczne, co w przypadku mebli pozostawia nieestetyczne zarysowania, coraz bardziej widoczne wraz z intensywniejszą eksploatacją. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zakup odpowiedniej podkładki pod biurko, dostosowanej do naszych potrzeb. Jaką zatem wybrać? Na rynku oferowanych jest kilka standardowych propozycji, różniących się przede wszystkim zastosowaniem.

  • Jeżeli poszukujemy elementu ochronnego na blat naszego biurka, warto rozważyć zakup podkładki powlekanej folią, bezbarwną lub kolorową – w zależności od preferencji. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście niska cena, wadą z kolei niewielka trwałość, w efekcie czego folię należy zmieniać stosunkowo często, głównie w zależności od intensywności eksploatacji przestrzeni biurkowej. Na potrzeby firmowego użytkowania wystarczy, że podkładka będzie umieszczona pod laptopem, w razie potrzeby można spokojnie ją przyciąć do odpowiedniego rozmiaru.
  • Lepszym rozwiązaniem dla osób często korzystających z laptopa lub komputera stacjonarnego dobrym rozwiązaniem będzie zakup podkładki antypoślizgowej, wykonanej z reguły z grubej gąbki i znajdującej się wewnątrz maty ochronnej. Są one wymiarowo nieco większe niż zwykła podkładka na myszkę, zatem z powodzeniem możemy tak umieścić to urządzenie wskazujące lub postawić na podkładce laptopa albo klawiaturę. Wariant ten często stosowany jest właśnie w biurach.
  • Rzadko stosowanym wariantem w biurach są natomiast podkładki z wyrywanymi kolorowymi kartkami, które możemy zapisywać wedle preferencji. Ze względu na swoje rozmiary mogą one pokrywać co najwyżej niewielkie blaty, niska cena z kolei to spora zaleta takiego rozwiązania, najczęściej wykorzystywanego raczej do zabawy i domowych zastosowań.

Polecamy: Rankingi podkładek na akcesoria i sprzęt na biurku na maj 2024


Co należy uwzględnić podczas dokonywania zakupu?

Podkładka na biuro powinna być przede wszystkim dostosowana do indywidualnych potrzeb. Wybierając najlepszy wariant, warto kierować się kilkoma istotnymi aspektami dotyczącymi spersonalizowanych wymagań. Należą do nich:

  • rodzaj użytkownika (dorosły lub dziecko),
  • wymiary oraz usytuowanie biurka,
  • cel użytkowania (np. zabawa, praca),
  • sposób montażu podkładki (tymczasowo lub na stałe),
  • wystrój wnętrza (podkład powinien korespondować z otoczeniem),
  • sposób korzystania z biurka (np. stawianie kubków z napojami, używanie narzędzi lub flamastrów),
  • ewentualne dodatkowe potrzeby (np. kieszeń lub forma kalendarza).

Podkładki na biurko RANKING na maj 2024

Wygodne, zapewniają dodatkowe podparcie, dzięki czemu możemy spokojnie korzystać z laptopa.

Dla ułatwienia wyboru przygotowaliśmy listę TOP10 najchętniej kupowanych podkładek biurowych. Prezentowany ranking aktualizujemy każdego dnia.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...