Jak zadbać o swój biznes w SERP-ach? Rankingi na 10 lipca 2024

Rosnąca popularność sprzętu mobilnego wpływa znacząco na zmiany preferencji użytkowników odnośnie robienia zakupów przez Internet. Obecnie udział mobile w ruchu organicznym znacząco przekroczył już 50%, a w wielu przypadkach stanowi on ponad 2/3 wszystkich sesji generowanych przez użytkowników. Co zatem warto zrobić, aby podążać za trendami i być widocznym także w sieci?

skuteczne pozycjonowanie strony w Google


“Must have” optymalizacji naszej strony lub e-sklepu

Już na etapie planowania prac nad naszą stroną biznesową lub sklepem powinniśmy skupić się na wyborze wydajnego hostingu lub też dedykowanego serwera. Stabilna i sprawdzona lokalizacja zminimalizuje ryzyko pojawiania się różnego typu błędów 4xx, 5xx, co mogłoby zniweczyć wszelkie plany związane z sukcesywnym wzrostem pozycji oraz ruchu w wynikach organicznych. Przyda nam się również zakup lub też instalacja własnego certyfikatu ssl.

Jeżeli nie posiadamy własnej strony www lub jesteśmy w trakcie zmiany oprogramowania, warto postawić na silnik zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarki – kod źródłowy powinien być uporządkowany, bez zbędnych “zjadających” zasoby skryptów oraz ze stylami css umiejętnie upakowanymi. Szybkość ładowania strony głównej oraz podstron ma szczególne znaczenie dla osób przeglądających strony i sklepy internetowe przy wykorzystaniu smartfonów czy też tabletów.

Wykonanie gruntownej optymalizacji naszej witryny znacząco ułatwia jej skuteczne pozycjonowanie. W pierwszej kolejności powinniśmy skupić na odpowiednim doborze słów kluczowych, dzięki którym będziemy mogli lepiej wykorzystać potencjał naszego sektora biznesowego. Oprócz umieszczenia w treści fraz kluczowych o największym potencjale warto również zastanowić się nad rozmieszczeniem na najlepiej dopasowanych podstronach fraz dysponujących nieco mniejszym volume – głównie mowa tutaj o long tail. Wykonując research pomocne będzie posiłkowanie się konkurencją.

Gdy już wykonaliśmy analizę słów kluczowych, warto te o największym potencjale uwzględnić w pierwszej kolejności w konstrukcji meta title oraz w nagłówkach H1-H6. Pozytywnie na widoczność serwisu wpływa duża ilość autorskich publikacji, o wysokim poziomie wyczerpania danego tematu, dzięki czemu nasza strona nabędzie pewien poziom “eksperckości”.

Przy generowaniu dużej ilości podstron powinniśmy zadbać o odpowiednim linkowaniu wewnętrznym, co pozytywnie wpłynie na widoczność i powinno przyczynić się do wzrostu pozycji oraz ruchu organicznego. Pamiętajmy, aby nowe podstrony posiadały przyjazne adresy url.


Pozyskiwanie backlinks

Poszukiwanie odpowiednich odnośników do naszego serwisu to bardzo obszerny i wymagający researchu temat. Przy sporządzaniu listy wartościowych backlinków warto zwracać uwagę na m.in.:

  • poziom zaindeksowania danej strony i jej autorytet,
  • tematyczność,
  • historię domeny,
  • ilość wychodzących odnośników,
  • linkowanie wewnętrzne,
  • miejsce docelowe, gdzie trafi nasz odnośnik,
  • czy gościnne wpisy są usuwane po pewnym czasie,
  • atrybut pozyskanego odnośnika.

Materiał powstał przy współpracy z funkymedia.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...