Jakie cechy determinują dobry długopis? Rankingi na 13 czerwca 2024

Długopis jest narzędziem, którego używamy praktycznie codziennie wykonując prace biurowe. Jedni nie przywiązują wagi do tego czym piszą, inni cały czas posługują się tylko i wyłącznie jednym długopisem. Ilu ludzi, tyle przyzwyczajeń.

Długopis do biura - jedno z podstawowych akcesoriów, niezbędny w pracy z papierową dokumentacją. Przy chodziennych czynnościach szczególnie przydają się modele ścieralne, z kolei długopisy żelowe cenione są za komfort pisania oraz dobry stosunek ceny do jakości.
Długopis do biura – jedno z podstawowych akcesoriów, niezbędny w pracy z papierową dokumentacją. Przy chodziennych czynnościach szczególnie przydają się modele ścieralne, z kolei długopisy żelowe cenione są za komfort pisania oraz dobry stosunek ceny do jakości.

Warto jednak pamiętać, że pisanie dobrym sprzętem umila i znacznie przyspiesza pracę. Na czym, więc skupić się przy wyborze ulubionego pisadła, a czego zdecydowanie unikać?   

Istnieje wiele kryteriów w oparciu, o które można wykreować wizję idealnego długopisu. Są to uwarunkowania, odwołujące się zarówno do cech wizualnych jak i elementów praktycznych.


Jak Cię widzą tak Cię piszą

Jeżeli pracujesz w biurze to wiesz, że odpowiednia prezencja odgrywa ważną rolę. W szczególności, kiedy masz styczność z klientami, Twoje narzędzie pracy powinno prezentować się luksusowo i porządnie. Wzbudzasz w ten sposób respekt wobec innych osób i dajesz im znać o zajmowanej pozycji społecznej. Wygląd danej rzeczy może świadczyć, również o Twoim stosunku do niej. Jeżeli jest to długopis, którego używasz cały czas, warto by wyrażał on Ciebie lub sygnalizował Twoje upodobania, ulubione kolory, bądź styl jaki preferujesz. Zespoleniem z Twoją osobowością może być na przykład przywiązanie do danej marki długopisów lub konkretnej stylistyki, której jesteś wierny zakupując nowe modele.

Swój indywidualizm pokażesz również, jeśli sprawisz sobie długopis z nadrukiem. Możesz na nim umieścić ważne dla Ciebie słowo, sentencję czy symbol. Nadruk to, również logo lub hasło Twojej firmy, bądź firmy, dla której pracujesz.

Produktem z jeszcze wyższej półki jest długopis z grawerem. Długopisy grawerowane laserem wyglądają ekskluzywnie i są doskonałym sposobem na spersonalizowanie Twojego narzędzia pracy.


Wygoda przede wszystkim

Dobra prezencja jest ważna, ale nie zapominajmy, że długopis został stworzony do pisania, a nie do stania w przyborniku na biurku. Warto, więc zaopatrzyć się w model, który będzie jak najbardziej zdatny pod względem technicznym, a także spełnia następujące kryteria:

  • Wygoda i komfort pisania – dobry długopis przede wszystkim jest łatwy i przyjemny w użytkowaniu. Oznacza to, że idealnie mieści się w dłoni, a jego kształt i grubość są dogodne przy wykonywaniu ruchów pisarskich
  • Nierozmazywalność – ta cecha odnosi się do samego wnętrza długopisu, bowiem idealny długopis to, również taki, który posiada w swoim wyposażeniu dobry tusz. Najlepsze są długopisy szybkoschnące, nierozmazujące się przy ruchach rękoma, a także takie, które nie odbijają się na kolejnej stronie. Nawet, jeśli ktoś ma w tym momencie wątpliwości, to należy zaznaczyć, że problem odbarwiania nie jest winą grubości kartki. Porządny tusz nie przebija przez warstwę papieru, dzięki temu, że równo rozkłada się w jego rowkach.
  • Lekkość pisania – owa zaleta ma duże znaczenie szczególnie, jeśli podczas pracy biurowej dużo piszemy. Lekkość nie oznacza tutaj, że długopis jest lekki, chociaż może to stanowić dodatkowy atut. Chodzi, natomiast o łatwość jego używania. Lekkie pisanie nie wymaga nadmiernego przyciskania długopisu do powierzchni kartki oraz nadkładania swoich sił, aby uzyskać satysfakcjonujący pigment. Lekkość pisania gwarantuje, także odpowiednie zakończenie długopisu. Zdecydowanie łatwiejsze w pracy są długopisy z miękką końcówką, aniżeli zakończone metalowym uchwytem.

Polecamy: Rankingi długopisów biurowych i szkolnych na maj 2024


Długopisy z supermocami

Dostępne na rynku długopisy mają w swoim wyposażeniu inne, dodatkowe funkcje, które mogą wpłynąć na jakość i szybkość wykonywanej przez Ciebie pracy:

  • Długopis automatyczny – będzie Twoim sprzymierzeńcem, jeżeli należysz do osób, którym zdarza się gubić skuwki. Zakup długopisu uruchamianego automatycznie, bądź wykręcanego oszczędzi Ci ryzyka pobrudzenia rzeczy, które leżą dookoła lub ewentualności wyschnięcia tuszu.
  • Długopis ścieralny – to raj dla osób, które mają tendencję do popełniania błędów. Dzięki niemu szybko poprawisz wszelkie niechciane pomyłki. Długopis zmazywalny może Ci posłużyć również zamiast ołówka. Nie musisz się, więc martwić o dodatkowe narzędzia pracy.
  • Długopis żelowy – dobrze sprawdza się w przypadku szorstkiego papieru. Jeżeli jest to materiał, na którym pracujesz, to ten długopis poradzi sobie z nim lepiej niż wszelkie inne, wypełnione substancją oleistą długopisy.

Materiał dobrego długopisu

stalowy długopis Zebra F301 Compact
stalowy długopis Zebra F301 Compact
Jeżeli zależy nam na solidności konstrukcji oraz trwałości, rozsądnym wyborem będzie zakup długopisu wykonanego ze stali nierdzewnej, dysponującego również wkładem metalowym, zapewniającym szczelność.

Tusz dokumentalny z kolei gwarantuje płynność oraz lekkość pisania, ponadto nie musimy martwić się o efekt blaknięcia pisma lub też rozmazywania ze względu na jego szybkie schnięcie.


Jaki długopis 3D?

Jeśli poszukujemy czegoś do odwzorowania projektów graficznych sporządzonych na płaszczyźnie na gotowe projekty przestrzenne, wówczas wartym rozważenia będzie zakup długopisu 3D. W dobie postępu technologicznego produkty tego typu są coraz częściej spotykane na rynku, a dzięki rosnącej konkurencji mamy zdecydowanie większe pole manewru.

Poszukując odpowiedniego długopisu 3D warto zwrócić uwagę na jego wyprofilowanie, co zabezpiecza przed potencjalnym wyślizgiwaniem się podczas pracy. Na potrzeby ładowania akumulatora wystarczy nam kabel USB, przydadzą się także nakładki na potrzeby kreowania struktur w przestrzeni 3D na podstawie odwzorowań graficznych na płaszczyźnie oraz fotografii znajdujących się na sprzęcie mobilnym.

W codziennym stosowaniu dobrym rozwiązaniem będzie zakup modelu z możliwością regulacji grubości wydruku, ponadto zwróćmy uwagę na jakość zastosowanych w obudowie materiałów oraz odpowiednie certyfikaty świadczące o jakości narzędzia.

Do pracy przydadzą się różnokolorowe wkłady, a na początku naszej przygody z długopisem 3D warto poszukać modelu dysponującego przydatnymi aplikacjami do zainstalowania na urządzeniu mobilnym. Regulacja prędkości druku oraz temperatury urządzenia to absolutne must have sprzętu.


Jaki długopis zatem najlepiej wybrać?

Znalezienie najodpowiedniejszego modelu uda się tylko i wyłącznie, kiedy dokładnie prześledzimy swoje potrzeby i oczekiwania. Każdy lubi coś innego, więc kryteria wyboru mogą być różne. Pamiętajmy, jednak, że najważniejszy jest komfort i wygoda jego użytkowania. Na pierwszym miejscu postawmy cechy funkcjonalne, a dopiero później zajmijmy się walorami estetycznymi.


Długopisy RANKING na maj 2024

Przyswojone kryteria zakupu odpowiedniego długopisu biurowego to nie wszystko – pora zdecydować się ostatecznie, jaki model wybrać. Pomocą w wyborze może się okazać poniższy ranking TOP10 najchętniej kupowanych długopisów i wkładów.

Biurowe zapytania:

  • https://atptc com/jaki-dlugopis-najlepszy-do-biura-ranking/

Wybierz meble i akcesoria do biura

Opinie o Jakie cechy determinują dobry długopis?

Artykuły poradnikowe i rankingi wyposażenia biurowego na Atptc.com 2023 - Komentarze
  1. Ten szpiegowski z pozycji nr 1 rankingu wygląda kozacko, tylko ta cena … Chociaż kusi bardzo jego funkcjonalność, do biura jak znalazł 😀

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...