Jakie magnesy do tablic magnetycznych?

magnesy do tablicMagnesy są używane do przytwierdzania na tablicach magnetycznych, a wykorzystywane są do przytrzymywania kartek, ulotek czy też notatek. Bardzo popularne szczególnie w biurach i szkołach. Tablice magnetyczne są trwałe, korzysta się z nich często, dbając o to, aby notatki, wykresy i prezentacje były odpowiednio przytwierdzane.

Magnesy mogą być kolorowe, okrągłe lub w różnych odcieniach. Nie są to drogie produkty – jedno opakowanie kosztuje z reguły kilka złotych, a w jednym opakowaniu jest 5-6 takich magnesów. Magnesy mogą być też prostokątne – są wtedy duże, jedna sztuka kosztuje około 2,5 zł.


Różne wymiary magnesów do tablic

Wymiary magnesów są zróżnicowane – np. 20 x 60 mm, 10 x 50 mm lub 40 x 20 mm. Tablice magnetyczne są czasami wypierane przez flipcharty lub inne urządzenia służące do pokazywania informacji oraz ich przechowywania. Z reguły magnesy przytwierdza się do tablic suchościeralnych.

Z reguły natomiast tablica magnetyczna pełni rolę przypominającą dzięki przytwierdzanym do niej za pomocą magnesów różnego rodzaju informacjom na kartkach. Tego rodzaju tablice i używane do nich magnesy magnetyczne znakomicie sprawdzają się w przedszkolach, podczas edukacyjnych zabaw, gdy dzieci uczą się literek, numerków oraz wielu innych rzeczy.

Edukacja jest bardzo ważna, dlatego niektórzy producenci wytwarzają magnesy w różnorodnych formach geometrycznych – kółek, trójkątów czy też prostokątów. Dzięki nim dzieci szybciej poznają kształty i uczą się geometrii, liczenia, kolorów. Magnesy do tablic są bezcenną pomocą dydaktyczną.


Magnesy neodymowe

Jakie magnesy do tablic?Cenione ze względu na wysoką jakość wykonania, co przekłada się na ich trwałość. Efekt to bardzo szerokie zastosowanie magnesów neodymowych, spotykanych i wykorzystywanych m.in.:

 • w końcówkach śrubokrętów,
 • w naściennych listwach magnetycznych na narzędzia,
 • w magnetyzerach wody i powietrza,
 • w kompasach własnej konstrukcji,
 • w uchwytach magnetycznych do blach,
 • do mocowania prezentacji i kartek na tablicach,
 • w klamrach oraz spinkach zaciskowych,
 • w wykrywaczach metali szlachetnych,
 • w separatorach magnetycznych.

W zależności od przeznaczenia magnesu często wybieramy produkt cechujący się pożądaną odpornością na wysoką temperaturą. Do zadań biurowych oraz prostej pomocy w pracy warsztatowej nie jest to zbyt istotne kryterium, natomiast jeżeli np. chcemy usunąć opiłki metali z paliw płynnych, wówczas powinniśmy mieć ten parametr na uwadze (oznaczenie literą H). Dlaczego musimy o tym pamiętać? Ze względu na utratę właściwości magnetycznych przez zwykły magnes neodymowy w wysokich temperaturach (powyżej 80oC).

Producenci magnesów do tablic magnetycznych, suchościeralnych:
2×3, Argo, DURABLE, Tetis, Alessi, Arda, BIELLA, Blomus, C.F.L., Donau, Grand, Melior, MEMOBOARDS, NAGA, Nobo, Staples, Zack.


Magnesy do tablic RANKING

Magnesy to bardzo przydatne akcesoria, potrzebne do wielu zastosowań biurowych. Poniżej przygotowaliśmy listę tych najchętniej wybieranych, aktualizowaną w postaci rankingu.

Biurowe zapytania:

 • magnesy do tablicy magnetycznej
 • Tablica magnetyczna jakie magnesy

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...