Jakie magnesy do tablic magnetycznych? Rankingi na 13 czerwca 2024

magnesy do tablicMagnesy są używane do przytwierdzania na tablicach magnetycznych, a wykorzystywane są do przytrzymywania kartek, ulotek czy też notatek. Bardzo popularne szczególnie w biurach i szkołach. Tablice magnetyczne są trwałe, korzysta się z nich często, dbając o to, aby notatki, wykresy i prezentacje były odpowiednio przytwierdzane.

Magnesy mogą być kolorowe, okrągłe lub w różnych odcieniach. Nie są to drogie produkty – jedno opakowanie kosztuje z reguły kilka złotych, a w jednym opakowaniu jest 5-6 takich magnesów. Magnesy mogą być też prostokątne – są wtedy duże, jedna sztuka kosztuje około 2,5 zł.


Jakie są rodzaje magnesów do tablic?

Wykorzystywanie magnesów w codziennej pracy biurowej jest zjawiskiem powszechnym, najczęściej stosowanym podczas spotkań biznesowych czy też wewnętrznego omawiania sytuacji finansowej w firmie. Wśród tych stosowanych na tablicach magnetycznych wyróżnić można przede wszystkim:

 • neodymowe magnesy z warstwą kleju,
 • magnesy neodymowe w formie kostki,
 • występujące w wielu kolorach magnesy neodymowe o owalnych kształtach,
 • prostopadłościenne magnesy neodymowe,
 • pinezki magnetyczne neodymowe, również występujące w wielu kolorach.

Na potrzeby typowo biurowych zastosowań powinny wystarczyć nam magnesy o grubości 2 mm i średnicy 10 mm, najczęściej pakowane przynajmniej po 10 sztuk. Powłoka antykorozyjna zabezpiecza przed rdzawieniem powierzchniowym. Taki komplet możemy znaleźć już w cenie oscylującej wokół 10 zł.

Jeżeli dobrze poszukamy, wówczas możemy zakupić komplet magnesów neodymowych walcowych w opakowaniach po nawet 50 sztuk, dostępnych za kwotę poniżej 20 zł.

Szukając mocniejszego magnesu z pewnością zainteresujemy się uchwytami magnetycznymi neodymowymi, których udźwig maksymalny pomimo niewielkich rozmiarów (często 40 x 20 mm) może wynosić kilkadziesiąt kg. Stosując taki uchwyt pamiętajmy, że wytwarza on bardzo silne pole magnetyczne, wpływające niekorzystnie na znajdującą się w pobliżu elektronikę.


Polecamy: Rankingi magnesów na maj 2024


Różne wymiary magnesów do tablic

Wymiary magnesów są zróżnicowane – np. 20 x 60 mm, 10 x 50 mm lub 40 x 20 mm. Tablice magnetyczne są czasami wypierane przez flipcharty lub inne urządzenia służące do pokazywania informacji oraz ich przechowywania. Z reguły magnesy przytwierdza się do tablic suchościeralnych.

Z reguły natomiast tablica magnetyczna pełni rolę przypominającą dzięki przytwierdzanym do niej za pomocą magnesów różnego rodzaju informacjom na kartkach. Tego rodzaju tablice i używane do nich magnesy magnetyczne znakomicie sprawdzają się w przedszkolach, podczas edukacyjnych zabaw, gdy dzieci uczą się literek, numerków oraz wielu innych rzeczy.

Edukacja jest bardzo ważna, dlatego niektórzy producenci wytwarzają magnesy w różnorodnych formach geometrycznych – kółek, trójkątów czy też prostokątów. Dzięki nim dzieci szybciej poznają kształty i uczą się geometrii, liczenia, kolorów. Magnesy do tablic są bezcenną pomocą dydaktyczną.


Magnesy neodymowe

Jakie magnesy do tablic?Cenione ze względu na wysoką jakość wykonania, co przekłada się na ich trwałość. Efekt to bardzo szerokie zastosowanie magnesów neodymowych, spotykanych i wykorzystywanych m.in.:

 • w końcówkach śrubokrętów,
 • w naściennych listwach magnetycznych na narzędzia,
 • w magnetyzerach wody i powietrza,
 • w kompasach własnej konstrukcji,
 • w uchwytach magnetycznych do blach,
 • do mocowania prezentacji i kartek na tablicach,
 • w klamrach oraz spinkach zaciskowych,
 • w wykrywaczach metali szlachetnych,
 • w separatorach magnetycznych.

W zależności od przeznaczenia magnesu często wybieramy produkt cechujący się pożądaną odpornością na wysoką temperaturą. Do zadań biurowych oraz prostej pomocy w pracy warsztatowej nie jest to zbyt istotne kryterium, natomiast jeżeli np. chcemy usunąć opiłki metali z paliw płynnych, wówczas powinniśmy mieć ten parametr na uwadze (oznaczenie literą H). Dlaczego musimy o tym pamiętać? Ze względu na utratę właściwości magnetycznych przez zwykły magnes neodymowy w wysokich temperaturach (powyżej 80oC).

Producenci magnesów do tablic magnetycznych, suchościeralnych:
2×3, Argo, DURABLE, Tetis, Alessi, Arda, BIELLA, Blomus, C.F.L., Donau, Grand, Melior, MEMOBOARDS, NAGA, Nobo, Staples, Zack.


Magnesy do tablic RANKING na maj 2024

Magnesy to bardzo przydatne akcesoria, potrzebne do wielu zastosowań biurowych. Poniżej przygotowaliśmy listę tych najchętniej wybieranych, aktualizowaną w postaci rankingu.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...