Jaki numerator, czyli wybieramy znaczniki biurowe Rankingi na 23 maja 2024

numeratory biuroweNumeratory są narzędziami służącymi do znakowania maszyn, skrzynek elektrycznych oraz narzędzi, powszechnie używa się ich także do numerowania stron, są powszechnie stosowane w biurach, szkołach, organizacjach pozarządowych czy też firmach prywatnych.

Prym w produkcji tego typu urządzeń wiodą przede wszystkim niemieckie firmy.


Jakie znaczniki i numeratory wyróżniamy?

Popularne rodzaje numeratorów:

  • znaczniki punktowe,
  • znaczniki zaokrąglone,
  • numeratory wielokrążkowe,
  • znaczniki automatyczne,
  • kontrolne i specjalne.

Jaki numerator biurowy?Znacznik opiera się zawsze o element do oznaczenia pod kątem 90°. Odbity znak ma wówczas identyczny zarys na obwodzie. Znaczniki mają wielkość określaną w milimetrach, ich wymiary określa się mierząc ich wierzchołki.

Rozmiar znaku uzależniony jest od spodu wybitego znaku oraz brzegu wybitego znaku. Można dzięki niemu znakować:

  • tabliczki,
  • elektronarzędzia,
  • konstrukcje stalowe,
  • butle do transportu gazów technicznych.

Istotne przy znakowaniu są twardość materiału oraz siła uderzenia. Elementy oznakowane produkuje się z aluminium oraz zwyczajnej stali. Ich twardość nie może przekraczać 200 HB. Znaczniki produkuje się w rozmiarach od 2 do 12 milimetrów, modele wysokiej jakości są produkowane w różnych wariantach i przeznaczone głównie do zastosowania w przemyśle. W biurach stosowane są natomiast numeratory automatyczne oraz samo tuszujące – jest to rodzaj pieczątek.


Polecamy: Rankingi numeratorów i znaczników biurowych na maj 2024


Znaczniki cyfrowe do zadań specjalnych

Na skalę przemysłową wykorzystywane są numeratory cyfrowe wykonane z reguły z twardego i odpornego metalu, jak np. stal narzędziowa. W oznaczeniach znajdujących się na opakowaniu takiego zestawu mamy chociażby rozmiar znacznika, który jest niczym innym, jak wysokością czcionki wybijanej przez urządzenie.

profesjonalny cyfrowy numerator punktowy
profesjonalny cyfrowy numerator punktowy

W samym zestawie znajdują się cyfry od 0 do 9, występujące w odbiciu lustrzanym, aby po wybiciu pokazywać prawidłową. Ile musimy wydać na taki profesjonalny numerator? Tego typu znaczniki należą do grupy punktowych, ze względu na wysoką jakość wykonania oraz twardość świetnie nadają się do wybijania numerów chociażby na rurach gazowych, spawach, skrzynkach rozdzielczych z prądem. Za zestaw 9 cyfr wydamy przynajmniej 100 zł.

Popularni i znani producenci numeratorów biurowych:
Blitz, Reiner, Eagle, Trodat.


Co wybrać – datownik czy numerator?

Jeżeli poszukujemy pieczątki, która będzie stemplowała na papierze zarówno tekst, jak i odpowiednią datę w formacie cyfrowym, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę na datownik. Te proste urządzenia świetnie nadają się do oznaczania dokumentacji pod kątem chronologicznym. Najprostsze konstrukcje małych pieczątek tego typu dostępne są już za kilkanaście zł. Co otrzymamy w tej cenie? Standardowy format daty dd-mm-rrrr (należy zwracać uwagę maksymalnej daty, jaką możemy ustawić w danym produkcie), mechanizm pozwalający na samotuszowanie (tusz należy z reguły dokupić osobno i aplikować w miejscu do tego przeznaczonym), obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego ABS, czcionkę o wysokości 4 mm.

W podobnej kwocie otrzymamy także model literowo-cyfrowy datownika, który dysponuje tą samą wysokością czcionki, wynoszącą 4 mm. Zdecydowana większość datowników oferowana jest w kolorze czarnym, niekiedy spotkamy wersje występujące w barwie czerwonej lub niebieskiej.

Z kolei jeżeli poszukujemy pieczątki do archiwizowania i numeracji dokumentów celem ich uporządkowania, wówczas warto wybrać numerator z dostępnymi najczęściej pozycjami do 6 cyfr, z dodatkowymi znakami – oraz /. Do numeracji stosujemy tusz stosowany w pieczątkach polimerowych, dostępny z reguły jako osobny produkt. W numeratorach czcionka może być nieznacznie mniejsza niż w datownikach – najczęściej jest to 3,8 mm.

Do zmiany numeracji służą nam ząbkowane obręcze, przesuwane ręcznie.


Numeratory biurowe RANKING na maj 2024

Poniżej przygotowaliśmy listę najchętniej wybieranych numeratorów, przydatnych szczególnie w pracy z dużą ilością papierowych dokumentów. Ranking znaczników biurowych jest aktualizowany każdego dnia.

Biurowe zapytania:

  • numerator automatyczny do numerowania stron

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...