Jaka tablica suchościeralna do biura?

magnetyczna tablica suchościeralna
magnetyczna tablica suchościeralna

Rodzaje tablic suchościeralnych

Istnieją dwa główne rodzaje tablic suchościeralnych:

  • ceramiczne (porcelanowe)
  • lakierowane

Tablice ceramiczne są zdecydowanie bardziej odporne na zarysowania, okres gwarancji jest również przedłużany. Główną różnicą jest proces produkcyjny.

Produkcja tablic suchościeralnych lakierowanych polega na specjalnym procesie technologicznym na kolor biały, następnie lakierowana z wykorzystaniem produktów powodujących połysk. Lakier zabezpiecza ją również przed zarysowaniami oraz jest właściwym elementem, który pozwala pisać na niej markerami.

W przypadku tablic ceramicznych jest podobnie. Jednak nanoszony na nie jest również proszek, po czym są wygrzewane w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Powstaje w ten sposób specjalna, zdecydowanie bardziej odporna na zarysowania i ścieranie powłoka.


Zastosowanie tablicy ceramicznej

Z racji swojej trwałości oraz dłuższej gwarancji, idealnie nadają się do biur, sal konferencyjnych czy lekcyjnych lub innego pomieszczenia, gdzie będzie intensywnie używana. Atutem w salach lekcyjnych jest to, że uczniowie mieliby większe trudności z zarysowaniem.


Zastosowanie tablicy lakierowanej

Jeśli planujemy jej używać w domu, w mało intensywny sposób, sprawdzi się lepiej od ceramicznej, zważywszy na różnicę w cenach. Nie potrzebujemy również w takich zastosowaniach zbytecznych ekscesów jakościowych.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...