Jaki datownik pieczątka do biura?

Datownik jest potrzebny w biurze firmy, szkoły, organizacji pozarządowej itp. Czym jest datownik? Jest to pieczątka, którą przystawia się na pismach wpływających, aby zaznaczyć dzień, w którym pismo pojawiło się w danym biurze. Dzięki temu wiadomo w jaki sposób upływają terminy odpowiedzi na pisma.


Kolory kształty i rozmiary datowników

datownikiDatowniki mogą mieć zróżnicowane kształty: okrągłe, prostokątne, owalne, kwadratowe. Wybór datowników na rynku jest bardzo szeroki. Dzięki datownikom daty są wyraźne, pieczątki mogą one wyglądać jak tradycyjne plastikowe pieczątki lub jak pieczęcie metalowe. Ich rozmiary wahają się od 30×50 mm do 50×50 mm, spotyka się również znacznie większe modele.

Najbardziej popularne na rynku są datowniki samotuszujące. Kolory odbicia, czyli cyfr pozostawianych na kartce, są także zróżnicowane: mogą być czarne, różowe, czerwone, żółte itd.

Kolor obudowy jest zazwyczaj czarny, chociaż można kupić również datowniki czerwone, niebieskie, fioletowe, żółte i wiele innych. Datowniki zazwyczaj używane są w kancelariach ogólnych oraz sekretariatach, gdzie segregacja chronologiczna odgrywa kluczową rolę.


Datowniki pieczątki automatyczne

Na potrzeby biurowe coraz częściej wykorzystywane są datowniki cyfrowe, automatyzujące cały proces. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zakup datownika pieczątki posiadającej samotuszujący wkład, co znacząco ułatwia nam pracę.

Jaki datownik?Obudowa urządzenia powinna być ergonomiczna i wykonana z materiałów o antypoślizgowej powierzchni. Najczęściej stosuje się w tym celu tworzywo sztuczne pokryte właśnie dodatkową warstwą zabezpieczającą przed poślizgiem.

Niezależnie od tego, na jaki datownik pieczątkę się zdecydujemy, naniesione przez urządzenie informacje powinny być przede wszystkim czytelne. Jest to szczególnie istotne przy częstym wykorzystaniu datownika na potrzeby m.in. odbioru towaru, faktur, umów z kontrahentami, firmowej korespondencji. W takich przypadkach zwracajmy uwagę na wielkość czcionki oraz jej wyrazistość na różnych powierzchniach.


Jakie są ceny datowników pieczątek?

Ile kosztuje datownik? Ceny datowników są zróżnicowane – wahają się od niespełna 15 do ponad 100 złotych, w zależności od producenta, parametrów oraz sposobu konstrukcji danego datownika pieczątki. Mogą mieć 4 wiersze, poduszkę zastępczą dwukolorową lub czterokolorową.

Producenci datowników biurowych:
B2B Partner, Toor, Trodat, Colop, KW TRADE.


Datowniki biurowe RANKING

Przygotowaliśmy na potrzeby poradnika poniższą listę najchętniej wybieranych datowników pieczątek, wykorzystywanych w biurach i firmach. Dokładamy wszelkich starań, aby ranking propozycji był aktualny.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...