Jaki stacjonarny aparat telefoniczny do biura najlepszy? Rankingi na 13 czerwca 2024

Telefon stacjonarny do biura model GSM GDP-04i
Telefon stacjonarny do biura model GSM GDP-04i
Trudno wyobrazić sobie współczesne biuro bez telefonu. Choć dziś niezwykle popularne są telefony komórkowe, to w biurach wciąż korzysta się z urządzeń stacjonarnych. Jaki telefon wybrać, by sprawdzał się on w codziennej pracy?

Telefon to jedno z urządzeń umożliwiających szybki kontakt. By telefon stacjonarny mający się znaleźć w biurze był funkcjonalny, warto poświęcić chwilę, by zapoznać się z produktami dostępnymi na rynku. Określając sposób korzystania z telefonu przez poszczególnych pracowników i precyzując funkcje, jakie powinno posiadać urządzenie, można wybrać taki aparat, z którego zadowoleni będą wszyscy zatrudnieni.


Telefon stacjonarny przewodowy – ponadczasowa klasyka

telefony stacjonarne przewodoweWśród telefonów stacjonarnych to właśnie urządzenia przewodowe (czyli takie, których aparat jest połączony ze słuchawką za pomocą kabla) są uznawane za klasyczne – to one jako pierwsze były dostępne dla użytkowników indywidualnych i biznesowych. Dziś stosowane są stosunkowo rzadko, głównie z uwagi na brak możliwości przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Zakup takiego aparatu telefonicznego do biura wiąże się bowiem z koniecznością ustalenia ogólnodostępnego miejsca, z którego będą mogli korzystać wszyscy pracownicy. To zaś może być niemożliwe wówczas, gdy mowa o dużej firmie.

Poza wadą takiego urządzenia – w postaci braku możliwości przenoszenia go w dowolne miejsce – nie można zapomnieć o jego zaletach. Główną jest cena. Przewodowe aparaty telefoniczne są najtańszymi na rynku. Jeżeli firma ma ograniczony budżet na zakup telefonu, to dobrze, by wybrała właśnie taki – najtańsze modele zaczynają się już od 20 zł.


Telefon stacjonarny bezprzewodowy – idealny do biura?

telefony stacjonarne bezprzewodoweBezprzewodowe telefony pojawiły się jako alternatywa dla urządzeń przewodowych i szybko zyskały uznanie wśród konsumentów. Ich główną zaletą jest swoboda korzystania z telefonu w dowolnym miejscu. Jest to możliwe dlatego, że komunikacja między stacją a słuchawką odbywa się przy wykorzystaniu fal radiowych.

Telefony bezprzewodowe sprawdzają się głównie w przypadku biur, w których pracowników jest kilku. Wówczas, by nie tylko jeden z nich był odpowiedzialny za odbieranie połączeń przychodzących, telefon może przechodzić każdego dnia na biurko innego pracownika.

Choć korzystanie z telefonu bezprzewodowego jest znacznie wygodniejsze niż użytkowanie telefonu stacjonarnego, to nie można zapomnieć o jego cenie. Urządzenia bezprzewodowe są znaczenie droższe niż telefony klasyczne. Decydując się na zakup takiego produktu, nie można też zapomnieć o sprawdzeniu maksymalnego czasu pracy baterii i zasięgu urządzenia.


Polecamy: Rankingi stacjonarnych aparatów telefonicznych na maj 2024


Podstawowe funkcje telefonu

Wybór telefonu biurowego powinien być podyktowany tym, jak będzie on użytkowany. By urządzenie sprawdzało się w codziennej pracy, niezwykle ważne jest, by było ono wyposażone w podstawowe funkcje. O jakich mowa? Oto one:

  • Wyciszenie mikrofonu – zdarza się, że natychmiastowe udzielenie odpowiedzi rozmówcy nie jest możliwe. Gdy zachodzi konieczność skonsultowania się z pozostałymi pracownikami, warto skorzystać z funkcji wyciszenia mikrofonu – osoba po drugiej stronie słuchawki nie będzie nas słyszała;
  • Powtórzenie numeru – ta funkcja jest szczególnie istotna w przypadku biur korzystających z telefonów bezprzewodowych. W sytuacji rozładowania się urządzenia w trakcie rozmowy, powtórzenie numeru już wybranego lub tego, który zadzwonił pozwala na ponowne połączenie się z rozmówcą;
  • Możliwość przekierowania rozmowy – jeżeli w firmie działają różne działy, to osoba dzwoniąca może się pomylić, dodzwaniając się do nieodpowiedniego z nich. W takiej sytuacji dobrze, by ten pracownik, który odebrał połączenie przychodzące mógł dokonać przekierowania.

Powyższe funkcje to nie wszystkie, jakie może uwzględnić producent. Na rynku można znaleźć aparaty telefoniczne wyposażone np. w przełącznik wybierania tonowego czy możliwość odbierania lub wysyłania krótkich wiadomości tekstowych (SMS-ów). Aparaty telefoniczne wyposażone w niestandardowe funkcje są droższe.

Telefon stacjonarny do biura model GSM GDP-04iPowyższe funkcjonalności są jednak podstawowe i powinny w zupełności wystarczyć do tego, by telefon spełniał swoją rolę w biurze. Jeżeli potrzebne są dodatkowe funkcje, to warto sprawdzić, czy wybrany model został w takie wyposażone.

Inne przydatne funkcje dobrego aparatu telefonicznego do biura:

  • dźwięk wysokiej jakości, z dużą ilością opcji jego profilowania,
  • wyświetlacz z dużym i czytelnym ekranem, łatwym w obsłudze,
  • zapisanie połączeń, które nie zostały odebrane,
  • wyposażenie w automatyczną sekretarkę,
  • książka telefoniczna dostosowana do naszych potrzeb w kontekście zapamiętywania odbiorców (wpisy kontaktów),
  • nagrywanie konwersacji w trakcie połączeń.

Ile to kosztuje?

Ceny poszczególnych modeli telefonów stacjonarnych (bezprzewodowych i przewodowych) nie zależą wyłącznie od ilości funkcji, w jakie zostały one wyposażone. Producenci, by przekonać potencjalnych klientów do zakupu swojego produktu, zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność aparatu, lecz także jego wzornictwo. Wśród dostępnych urządzeń znajdują się zarówno nowoczesne modele, jak i takie, które są stylizowane na dawne telefony (część posiada nawet okrągłą tarczę, za pomocą której wybiera się numer).

stacjonarny aparat telefoniczny ETS3125I, przewodowy
stacjonarny aparat telefoniczny ETS3125I, przewodowy

Ile kosztuje telefon dla biura? Najtańsze telefony przewodowe kosztują niewiele ponad 20 zł. Droższe są urządzenia bezprzewodowe – te kosztują od 40 zł wzwyż. Ceny aparatów telefonicznych z najwyższej półki i o szerokiej funkcjonalności są najwyższe – dochodzą nawet do 200–300 zł. Szeroka oferta cenowa sprawia, że każdy zainteresowany przedsiębiorca znajdzie coś, co będzie mu odpowiadało.


Stacjonarne aparaty telefoniczne do biura RANKING na maj 2024

Lista TOP10 najchętniej kupowanych przewodowych i bezprzewodowych telefonów aparatów stacjonarnych na potrzeby zastosowań biurowych. Ranking aktualizujemy na bieżąco.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...