Krzesło obrotowe – jakie kupić do biura? Rankingi na 15 kwietnia 2024

Aranżując pomieszczenie biurowe dla pracowników zastanawia się, jaka stylistyka będzie najbardziej trafiona. Zależy nam na efekcie, który będzie zgodny z trendami i upodobaniami, jak również musimy zwrócić uwagę na ergonomię.

krzesło obrotowe Lorell LLR86205
krzesło obrotowe Lorell LLR86205

Jednym z istotniejszych elementów wyposażenia jest biurko oraz krzesło, które powinny wspierać kształtowanie prawidłowego siedzenia, co wpływa na postawę.


Obrotowe krzesło do biurka, a wygodna praca

Ergonomia jest szczególnie istotna w przypadku krzesła. Musi być wygodne i pozwalać na pewną elastyczność ruchów. Właśnie dlatego popularnym wyborem jest obrotowe krzesło biurowe. Dostępnych modeli jest naprawdę sporo, dlatego możemy mieć niemały dylemat na co się zdecydować. Warto wcześniej przemyśleć, na czym najbardziej nam zależy – duże znaczenie odgrywa chociażby rodzaj siedziska i oparcie. Powinny być stabilne, a cała konstrukcja musi zapewniać bezpieczeństwo.

Istotny jest rodzaj użytego materiału – może się wydawać, że ma on tylko znaczenie pod względem estetycznym, ale dobrze wybierać materiał, który zapewni optymalną cyrkulację powietrza. Ważna jest więc nie tylko kolorystyka i wzornictwo materiału, ale również jego struktura i to, w jaki sposób jest połączony z innymi częściami krzesła. Dzięki dobrej jakości możemy liczyć na to, że mebel ten będzie używany przez wiele lat i nawet po ich upływie wciąż będzie wyglądał nienagannie.

Sama podstawa krzesła powinna być stabilna, najczęściej stosowanym wariantem jest wersja 5-rammienna podstawy z obrotowymi kółkami, co stanowi odpowiednie solidne podparcie konstrukcji.


Jaka jest różnica pomiędzy fotelem a krzesłem obrotowym?

Pomimo faktu, że pojęcia te często występują zamiennie w ofertach producentów, to istnieją jednak pewne różnice konstrukcyjne, wynikające głównie z ich przeznaczenia. Jeżeli mówimy o fotelu obrotowym, wówczas domyślnie powinna to być nieco masywniejsza budowa, w przypadku przeważającej części modeli gabinetowych oparcie w żaden sposób nie łączy się z siedziskiem, niestety z dość ograniczoną możliwością regulowania kąta nachylenia czy też wysokości.

Fotel gabinetowy natomiast posiada bardziej okazałe siedzisko, co przekłada się automatycznie na komfort i wygodę. Do obicia wykorzystuje się często skórzaną tapicerkę, która świetnie współgra z reprezentacyjnym firmowym wnętrzem osoby wysoko postawionej. Należy jednak zauważyć, że dłuższa praca w takim fotelu ze względu na ograniczoną regulację może być uciążliwa, zwłaszcza przy siedzisku o wysokim poziomie miękkości.

Krzesła obrotowe, które tak chętnie są kupowane do pomieszczeń biurowych, ze względu na mniejsze gabaryty oraz skromniejszą wagę są znacznie łatwiejsze w eksploatacji, ponadto można je również sprawniej przenosić czy też przestawiać.

Podsumowując – na potrzeby codziennej wielogodzinnej pracy w biurze lepszym rozwiązaniem będzie regulowane w szerokim zakresie krzesło obrotowe, natomiast dla celów reprezentacyjnych wizualnie lepiej sprawdzi się większy fotel gabinetowy.


Modele godne zainteresowania

Jednym z rozwiązań jest zakup krzesła obrotowego bez kółek. Takich modeli jest raczej mniej, gdyż dominują krzesła obrotowe z kółkami. Natomiast model bez nich to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie, gdy nie zależy nam na mobilności, a na stabilności.

Obrotowa konstrukcja wystarczy, aby pozwolić na pewną miarę elastyczności dla ciała. Ważnym kryterium będzie również cena, jednakże nie rekomendujemy zakupu najtańszych modeli. Jeśli poświęcimy odpowiednią ilość czasu, możemy w sieci znaleźć produkty, które będą bardzo korzystne pod względem cenowym, co da nam poczucie satysfakcji, że zaoszczędzone pieniądze możemy wydać na przykład na designerską lampkę na biurko lub inny element.


Pokój pracownicy i strefa pracy

Niezależnie od tego, czy pokój jest duży i przestronny, czy raczej przypomina kameralne wnętrze, w którym ciężko o wolną przestrzeń, możemy stworzyć w nim miejsce pełne indywidualnego rysu. Krzesło to jeden z elementów, które dość mocno rzucają się w oczy, dlatego warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na wybranie takiego, które będzie dobrze korespondowało z innymi elementami wyposażenia.


Polecamy: Rankingi krzeseł obrotowych i akcesoriów na kwiecień 2024


Co warto wiedzieć jeszcze przed zakupem – najistotniejsze wskazówki

Jakie 3 ważne czynniki warto wziąć pod uwagę, kiedy chcemy wybrać krzesło obrotowe do biurka i jesteśmy w sklepie lub oglądamy produkty przez internet?

  1. Najpierw trzeba określić mniej więcej model, którego poszukujemy. Wymaga to przemyślenia wcześniej na jakich funkcjonalnościach zależy nam najbardziej, a więc rodzaj konstrukcji, kółka lub ich brak.
  2. Warto również wybierać wśród modeli z podłokietnikami, ponieważ dają dużo większy komfort podczas długiej pracy czy czytania.
  3. Rodzaj materiału czyli to, czy jest przyjazny dla ciała oraz czy będzie łatwy w utrzymaniu czystości.

Komfortowo przy biurku

Asortyment krzeseł na rynku jest naprawdę szeroki, dlatego wcześniej musimy doprecyzować swoje oczekiwania i trzymać się ich, a z pewnością znajdziemy produkty, które będą nam i naszym dzieciom odpowiadały pod każdym względem. Dobrze dobrane krzesło zachęca do tego, aby usiąść w nim wygodnie. Może przez wiele lat służyć nam i wciąż wyglądać bardzo dobrze. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracy typowo biurowej. Aby była ona wydajna, musimy zadbać o stworzenie sobie odpowiednich warunków. Dobrze jest robić przerwy, które pozwolą wzrokowi i umysłowi odpocząć. To również korzystne dla kształtowania postawy.

Nieprawidłowe zwyczaje związane z siedzeniem mogą odbić się na zdrowiu kręgosłupa, dlatego warto szukać produktów kierując się ich przemyślaną konstrukcją. Cena jest dla nas ważna, ale z pewnością nieraz przekonaliśmy się o tym, że warto zapłacić więcej za to, co wykonane jest solidniej.


Krzesła obrotowe RANKING na kwiecień 2024

Lista TOP10 najchętniej wybieranych produktów w sekcji Krzesła obrotowe, z przeznaczeniem do pracy biurowej. Przedstawiony ranking aktualizujemy na bieżąco.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Opinie o Krzesło obrotowe – jakie kupić do biura?

Artykuły poradnikowe i rankingi wyposażenia biurowego na Atptc.com 2023 - Komentarze

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...