Wyciskarka czy sokowirówka, czyli jaki sok chcemy pić w biurze? Rankingi na 17 czerwca 2024

W ostatnich latach wyciskarki do soków zaczęły powoli wypierać z rynku sokowirówki. Soki, które powstają w wyciskarkach, rekomendowane są jako zdrowsze i bardziej wartościowe. Który sprzęt będzie bardziej przydatny w naszym biurze?

wyciskarka czy sokowirówka


Szybkość i ekonomiczność, czyli atuty sokowirówki

Zacznijmy od tego, czym różnią się od siebie te dwa urządzenia. Inny jest przede wszystkim ich mechanizm działania. W sokowirówce napój powstaje w wyniku dokładnego rozdrobnienia składników przez obracające się z dużą prędkością (od 600 do nawet 1200 obrotów na minutę) ostrza, na które następnie działa siła odśrodkowa. Na skutek tych mechanizmów przez specjalne sitko przedostaje się klarowny sok. Całość procesu jest bardzo krótka, a na korzyść sokowirówki przemawia też fakt, że ich ceny (oczywiście w zależności od modelu) są przystępne oraz mycie urządzenia nie jest trudne i pracochłonne.

Wśród minusów, należy zauważyć że sokowirówki raczej nie nadają się do produkcji soku z warzyw liściastych takich jak szpinak czy jarmuż (obecnie bardzo popularne składniki koktajlów) czy owoców mało soczystych, choćby bananów. Temperatura przy produkcji takiego soku jest wysoka, więc z owoców uciekają cenne witaminy.


Polecamy: Rankingi sokowirówek na maj 2024


Ranking sokowirówek na maj 2024

Aktualne TOP 5 sokowirówek do warzyw i owoców pod kątem najchętniej wybieranych modeli.


Zdrowie ma swoją cenę, czyli atuty wyciskarki

Wyciskarki to modne obecnie urządzenia, które jednak nie należą do najtańszych. Ich ceny osiągają wysokie sumy, sięgające nawet kilku tysięcy złotych. Osłodą po wydaniu tych pieniędzy będzie za to pyszny sok, który w dodatku jest bardzo zdrowy.

Mechanizm działania wyciskarki jest bardzo prosty: składniki nie są siekane, tylko powolnie wyciskane (stąd określenie wolnoobrotowe). I co ważne, w wyciskarce możemy zrobić sok z praktycznie każdego owocu lub warzywa. Maliny, jeżyny, szpinak, jarmuż, kiełki… Urządzenia te poradzą sobie z większością składników, dzięki czemu soki mogą być bardzo różnorodne i ciekawe w smaku. Sok powstaje w niskiej temperaturze w przeciwieństwie do sokowirówki, więc zawierają duże ilości łatwo przyswajalnych witamin.

Na niekorzyść wyciskarki z pewnością przemawia jej cena, poza tym urządzenie pracuje stosunkowo wolno, a jego mycie jest dość czasochłonne – jest wiele elementów do wyszorowania, z zakamarków trzeba usunąć wszelkie resztki czy włókna, co wymaga precyzji.

Ranking wyciskarek na maj 2024

Aktualne TOP 5 wyciskarek do owoców i warzyw pod kątem najchętniej wybieranych modeli.


Porównajmy zatem, jakie są wady i zalety obydwu urządzeń:

  • sokowirówka jest szybka, na sok z wyciskarki musimy poczekać dłużej,
  • praca wyciskarki jest cicha, sokowirówka jest dużo głośniejsza,
  • sok powstały w wyciskarce posiada dużo witamin, w sokowirówce zabija je temperatura,
  • sok z sokowirówki jest bardziej klarowny,
  • wyciskarka jest dużo droższa,
  • mycie sokowirówki jest szybsze i mniej skomplikowane.

Polecamy: Rankingi wyciskarek na maj 2024


Podsumowanie wyboru

Wybierając sprzęt tego typu do biura powinniśmy przede wszystkim sugerować się stosunkiem jakości do ceny. Jak wiadomo w biurze z danego urządzenia będzie korzystało wiele osób. Musi być więc mocny, solidny, a najlepiej żeby jeszcze przy tym nie przepłacić.

Tak naprawdę zarówno wyciskarka jak i sokowirówka mają szansę sprawdzić się w biurze, zależy to oczywiście od naszych oczekiwań. Jeśli przerwy na lunch czy kawę są bardzo krótkie, sokowirówka z pewnością będzie wygodniejsza. Z kolei jeśli poważnie podchodzimy do kwestii zdrowego odżywiania oraz możemy sobie pozwolić na dłuższe przerwy (wystarczające na przygotowanie soku oraz spokojne jego wypicie, a także umycie urządzenia), to będziemy zadowoleni z wyciskarki.

Bez względu na to jaką decyzję podejmiemy, pamiętajmy żeby zainwestować w sprzęt wysokiej jakości, który będzie służył naszej firmie przez lata.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...