Jakie szpilki biurowe do przypinania? Rankingi na 15 czerwca 2024

W dobie rozprzestrzeniającej się cyfryzacji powoli odchodzą już do lamusa, jednakże nadal są one niezbędne w wielu zastosowaniach typowo biurowych.


Przeznaczenie szpilek

paczka szpilek biurowychCharakterystyczne i doskonale znane szpilki biurowe to nic innego jak małe, kilkucentymetrowe igiełki zakończone kolorową lub metalową główką. Dzięki nim można przyczepić zdjęcia, ulotki lub broszury informacyjne do maty czy też ściany (pod warunkiem, że jest ona wykonana z niezbyt twardego materiału).

Szpilki są sprzedawane w małych pudełeczkach o pojemności 50 lub 100 gramów. Do biur kupuje się obecnie pojedyncze pudełeczka ze względu na ich okazjonalne wykorzystanie. Konkurencją dla szpilek są pinezki, mniejsze i krótsze, przytwierdzające papierowe fiszki, ulotki oraz inne informacje do ściennych mat.

Ceny szpilek biurowych wahają się od kilku do kilkunastu złotych za pudełeczko mieszczące 50g lub 100g. Wiele zależy od jakości, producenta, itp. Szpilki do biura można kupić w hurcie lub detalu – w większej lub mniejszej ilości.


Inne zastosowania szpilek

szpilki biurowePrzydają się podczas np. szycia sukni, spódnic czy spodni, gdy trzeba wykonać przymiarkę krawiecką, w zastosowaniach domowych zawsze mogą przydać się podczas pakowania czy przytwierdzania różnych rzeczy do powierzchni. Szpilki z tzw. kolorowymi łebkami wyglądają elegancko oraz estetycznie, mają zatem również walor dekoracyjny.

Różnokolorowe szpilki często wykorzystywane są chociażby do przypinania elementów dekoracyjnych podczas różnych uroczystości. Należy oczywiście pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć przypięcia (najbardziej rekomendowane jest przytwierdzanie ich do materiału na tzw. zakład, czyli szpilkę wbijamy w jednym miejscu, po czym ostrą końcówkę przebijamy na zewnątrz).


Polecamy: Rankingi szpilek biurowych do przypinania na maj 2024


Przegląd rynku szpilek biurowych

W zdecydowanej większości oferowanych produktów z tego segmentu mamy do czynienia ze szpilkami, które oprócz zastosowań typowo biurowych (np. przypinanie karteczek na odpowiedniej powierzchni) mogę być wykorzystywane w krawiectwie do fastrygowania oraz przypinania kawałków materiału. Przy odpowiedniej inwencji twórczej z powodzeniem możemy dzięki nim stworzyć eleganckie zaproszenia okolicznościowe oraz elementy dekoracyjne na różne uroczystości.

Szpilki biurowe występujące w rozmiarze 15 mm do produkty galwanizowane, pakowane z reguły do pudełek po 50 sztuk. Na potrzeby zastosowań biurowych oferowane są także większe szpilki o długości 22 mm, pakowane do pudełek nawet po 500 sztuk. Ze względu na symboliczną cenę zakupu nie stanowią one zauważalnego wydatku.

Przy częstym wykorzystywaniu tablicy korkowej w biurze lepszym rozwiązaniem będzie zakup opakowania z pinezkami, najlepiej kolorowymi. Będzie to przydatne zwłaszcza podczas spotkań wewnętrznych np. przy omawianiu strategii czy też podsumowaniu kwartału w firmie, gdzie na tablicy umieszczamy wydruki prezentacji.


Szpilki biurowe RANKING na maj 2024

Poniżej prezentujemy najchętniej kupowane szpilki do biura, wykorzystywane m.in. do przypinania na tablicach. Lista produktów zawartych w rankingu jest aktualizowana na bieżąco.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...