Jaki rozszywacz biurowy do zszywek i klipsów? Rankingi na 13 lipca 2024

Rozszywacz jest narzędziem stosowanym w celu usuwania zszywek z dokumentów. Dzięki niemu za jednym razem, bez szarpania papieru można usunąć zszywki z plików papieru. Urządzenie to opatentował Joseph A. Foitle w 1969 roku, nazywane bywa „szczękami teściowej”, jednak nie jest to nazwa profesjonalna.

rozszywacze biurowe


Rozszywacz i zszywacz – razem czy osobno?

Rozszywacz często sprzedawany jest w komplecie ze zszywaczem. Nie jest to sprzęt zbyt kosztowny, można go kupić już za kilka złotych. Komplety typu zszywacz oraz rozszywacz kosztują nieco więcej, zazwyczaj od kilkudziesięciu do ponad 120 złotych. Przy odpowiedniej eksploatacji taki sprzęt nie zepsuje się zbyt szybko i będzie służył przez długie lata.

Najczęściej rozszywacze dostępne są w czarnym lub brązowym kolorze, bywają jednak także modele niebieskie, czerwone lub w innej kolorystyce.


Jaki rozszywacz kupić?

Jaki rozszywacz biurowy?Na pewno trwały, twardy i rokujący trwanie przez wiele lat. Im lepszej jakości zszywacz, tym dłuższa będzie jego żywotność. Rozszywacze zawsze są wykonane z metalu, twardego i trwałego, nie produkuje się ich z plastiku czy drewna.

Najczęściej kupuje się go do zastosowań biurowych. Jeśli jednak używamy zszywacza w domu, czasami również może być przydatny do domowego użytku, kiedy to np. zszywki trzeba wyjąć z pliku dokumentów i przejrzeć pojedyncze kartki.

Zastosowanie odpowiedniego materiału zapewnia wytrzymałość oraz trwałość urządzenia. Za wydajność odpowiedzialne są metalowe szczęki, których wielkość jest uzależniona od przeznaczenia rozszywacza – czy będzie on do małych, czy większych zszywek.

Siła, z jaką musimy naciskać na dźwignię, zależy w dużej mierze od jej długości – im jest ona dłuższa, tym urządzenie będzie dedykowane do rozszywania zszywek o większych gabarytach.

Ręczne usuwanie zszywek, szczególnie w przypadku ich sporej ilości, jest zajęciem niezwykle żmudnym, dlatego zakup rozszywacza będzie jak najbardziej uzasadniony.

Producenci rozszywaczy biurowych:
Donau, Eagle, ESSELTE, Herlitz, Laco, RAPID, Taurus, Tetis.


Polecamy: Rankingi rozszywaczy na lipiec 2024


Ile kosztuje dobry rozszywacz biurowy?

Jeżeli decydujemy się na zakup małego rozszywacza biurowego do sporadycznego usuwania zszywek, wówczas już za kilka zł możemy otrzymać niewielkie urządzenie, z reguły radzące sobie ze zszywkami 24/6, 26/6 i 10, wyposażone w metalowe szczęki oraz obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego. Ze względu na swoje gabaryty nie jest to raczej wygodny produkt do rozszywania dużej partii dokumentacji. Plastikowa obudowa występuje z reguły w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru.

Jeżeli zależy nam na jakości oraz trwałości urządzenia, warto zdecydować się na zakup nieco droższego rozszywacza, dostępnego za kilkanaście zł, który posiada odpowiednio wyprofilowaną oraz wygodną w użyciu dźwignię wykonaną z tworzywa sztucznego, dostosowaną do rozszywania wtyczek o większym zakresie rozmiarowym. Całość obudowy do przyjemnie wykonany plastik, sprawiający wrażenie solidności.

Za nieco ponad 20 zł możemy kupić narzędzie 2w1, łączące w sobie funkcje zszywacza, jak i rozszywacza. Konstrukcja wykonana jest z reguły z trwałego tworzywa ABS, solidna podstawa zapewnia odpowiednie podparcie, z kolei sam rozkuwacz zszywek jest umiejętnie zintegrowany z obudową. Najczęściej zszywacze rozszywacze występują w kolorze czarnym, jednakże z powodzeniem spotkać możemy konstrukcje barwy niebieskiej, czerwonej albo białej.


Rozszywacze biurowe RANKING na lipiec 2024

Aktualne zestawienie najchętniej wybieranych rozszywaczy, oparte o porównywarki cenowe. Lista rozszywaczy biurowych zawarta w rankingu propozycji.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...