nożyczki biurowe

Nożyczki

nożyczki biuroweNożyczki przeznaczone są do cięcia i przycinania różnorodnych materiałów. Pierwsze egzemplarze podobno pojawiły się już w XV wieku przed naszą erą. Wyglądem różniły się w sposób znaczący od nożyczek współczesnych, jednak ich cel był podobny.

Do użycia nożyczek nie trzeba zazwyczaj używać zbyt wiele siły. Niewielkie podręczne nożyczki służą do przycinania paznokci, nadania im odpowiedniego kształtu. Nożyczki można kupować pojedynczo lub w kompletach – w zależności od rozmiaru można kupić małe, średnie lub duże. Każde z nich są odpowiednie do różnych celów – te najmniejsze są delikatne, można je wykorzystywać głównie do cięcia oraz przycinania niewielkich przedmiotów, paznokci itp. Mocne zróżnicowanie cenowe oraz bogactwo oferty sprawiają, że każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Do czego służą nożyczki?

Nożyczkami można ciąć papier, materiały, włosy, tkanki, blachę, gałęzie. Używane są w biurze, zakładzie krawieckim, zakładzie fryzjerskim, medycynie, w zakładzie mechanicznym czy też przez ogrodników. Ich rozmiary, przeznaczenie oraz ceny są bardzo zróżnicowane – można kupić nożyczki już za kilka złotych, wystarczające do celów biurowych, można także kupić droższe modele za kilkaset złotych do zakładu fryzjerskiego czy do warsztatu samochodowego.

Nożyczki mogą posiadać sprężynki pomagające w ich rozwieraniu oraz blokadę pozwalającą na przechowywanie tego narzędzia w pozycji zamkniętej. Nożyczki nie muszą być symetryczne, mogą się nimi posługiwać osoby prawo- lub leworęczne. Jest to narzędzie bardzo popularne, niezbędne w domu, biurze i wielu innych miejscach. Nożyczki, podobnie jak noże, koniecznie należy ostrzyć, aby zachowały odpowiedni poziom skuteczności cięcia. Stępione nożyczki szarpią, nie tną precyzyjnie.

Bardzo dobrą opinią cieszą się nożyczki takich firm, jak Gerlach, popularne i używane do cięcia spodni czy spódnic. Na potrzeby zastosowań domowych nożyczki używa się do cięcia mięsa, przycinania kwiatów, paznokci, cięcia papieru. Oczywiście wykonujemy te czynności innymi rodzajami nożyczek.

Nożyczki do cięcia papieru RANKING

TOP Nożyczki do cięcia papieru Producent Cena
1LEITZ Nożyczki tytanowe nieklejące 180mm czarne 54196095LEITZCena
2Scotch Nożyczki biurowe przecyzyjne 20,5cm Scotch 1448ScotchCena
3LEITZ Nożyczki biurowe 18cm - czerwone 54166025LEITZCena
4LEITZ Nożyczki biurowe 18cm - czarne 54166095LEITZCena
5LEITZ Nożyczki biurowe 15cm - niebieskie 54156035LEITZCena
6Maped Nożyczki essentials soft 17 cm symetryczneMapedCena
7Grand Nożyczki szkolne zaokrąglone 16 cm GR-2650GrandCena
8Laco Nożyczki metalowe 155mm S801 [LACO]LacoCena
9Laco Nożyczki biurowe 215 mm S800LacoCena
10LEITZ Nożyczki WOW ZieloneLEITZCena
Jakie nożyczki do papieru?

=> Nożyczki do cięcia papieru <=

Firmy produkujące i oferujące nożyczki do cięcia:
Fiskars, Laco, Maped, Scotch, ARDA, B2B Partner, Bantex, Biella, Centrum, Dahle, Dalprint, Dalprint Plus, DERFORM, Donau, DURABLE, Eagle, ESSELTE, FIORELLO, Grand, HASTA, Herlitz, House Doctor, IDEST, Knipex, KWTrade, LENIAR, MILAN, Noster, OLFA, PANTA PLAST, Patio, Profice, Rexel, SCOTCHR, Staedtler, Starpak, Taurus, TETIS, Titanum, Victorinox.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *