Jakie nożyczki do biura do cięcia papieru? Rankingi na 12 września 2024

Nożyczki przeznaczone są do cięcia i przycinania różnorodnych materiałów. Pierwsze egzemplarze podobno pojawiły się już w XV wieku przed naszą erą. Wyglądem różniły się w sposób znaczący od nożyczek współczesnych, jednak ich cel był podobny.

nożyczki biurowe

Do użycia nożyczek nie trzeba zazwyczaj używać zbyt wiele siły. Niewielkie podręczne nożyczki służą do przycinania paznokci, nadania im odpowiedniego kształtu. Nożyczki można kupować pojedynczo lub w kompletach – w zależności od rozmiaru można kupić małe, średnie lub duże.

Każde z nich są odpowiednie do różnych celów – te najmniejsze są delikatne, można je wykorzystywać głównie do cięcia oraz przycinania niewielkich przedmiotów, paznokci itp. Mocne zróżnicowanie cenowe oraz bogactwo oferty sprawiają, że każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.


Do czego służą nożyczki?

Jakie nożyczki do papieru?Nożyczkami można ciąć papier, materiały, włosy, tkanki, blachę, gałęzie. Używane są w biurze, zakładzie krawieckim, zakładzie fryzjerskim, medycynie, w zakładzie mechanicznym czy też przez ogrodników. Ich rozmiary, przeznaczenie oraz ceny są bardzo zróżnicowane – można kupić nożyczki już za kilka złotych, wystarczające do celów biurowych, można także kupić droższe modele za kilkaset złotych do zakładu fryzjerskiego czy do warsztatu samochodowego.

Nożyczki mogą posiadać sprężynki pomagające w ich rozwieraniu oraz blokadę pozwalającą na przechowywanie tego narzędzia w pozycji zamkniętej. Nożyczki nie muszą być symetryczne, mogą się nimi posługiwać osoby prawo- lub leworęczne. Jest to narzędzie bardzo popularne, niezbędne w domu, biurze i wielu innych miejscach. Nożyczki, podobnie jak noże, koniecznie należy ostrzyć, aby zachowały odpowiedni poziom skuteczności cięcia. Stępione nożyczki szarpią, nie tną precyzyjnie.

Bardzo dobrą opinią cieszą się nożyczki takich firm, jak Gerlach, popularne i używane do cięcia spodni czy spódnic. Na potrzeby zastosowań domowych nożyczki używa się do cięcia mięsa, przycinania kwiatów, paznokci, cięcia papieru. Oczywiście wykonujemy te czynności innymi rodzajami nożyczek.


Polecamy: Rankingi nożyczek na sierpień 2024


Podstawowe kryteria wyboru nożyczek

profilowane nożyczki do cięcia papieru ze stali nierdzewnej
profilowane nożyczki do cięcia papieru ze stali nierdzewnej
  • materiał wykonania – wysoką trwałość zapewnią nam nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej,
  • precyzja cięcia – bardzo istotna, zależy w dużej mierze od zastosowanego ostrza i poziomu jego ostrości,
  • wysiłek manualny – chcemy mieć sprzęt, który będzie nam łatwo obsługiwać, bez konieczności specjalnego wysilania się przy cięciu,
  • profil ostrza – bardzo istotny, jeżeli chcemy precyzyjnie ciąć papier, szczególnie gdy mamy do wycięcia element o niestandardowych kształtach,
  • zabezpieczenie – w postaci blokady ostrza za pomocą zamontowanego przycisku, może przydać się również nakładka ochronna na ostrze wykonana z plastiku lub silikonu,
  • wymienne ostrze – opcja rzadziej spotykana, jednakże niektórzy producenci oferują taką funkcjonalność.

Firmy produkujące i oferujące nożyczki do cięcia:
Fiskars, Laco, Maped, Scotch, ARDA, B2B Partner, Bantex, Biella, Centrum, Dahle, Dalprint, Dalprint Plus, DERFORM, Donau, DURABLE, Eagle, ESSELTE, FIORELLO, Grand, HASTA, Herlitz, House Doctor, IDEST, Knipex, KWTrade, LENIAR, MILAN, Noster, OLFA, PANTA PLAST, Patio, Profice, Rexel, SCOTCHR, Staedtler, Starpak, Taurus, TETIS, Titanum, Victorinox.


Nożyczki do cięcia papieru RANKING na sierpień 2024

Prosta czynność w postaci cięcia papieru może być znacząco utrudniona, gdy nie mamy przy sobie odpowiednich nożyczek. W asortymencie biurowym w żadnym wypadku nie powinno ich zabraknąć.

Przygotowaliśmy poniżej ranking TOP10 najchętniej kupowanych nożyczek do cięcia papieru, który jest aktualizowany każdego dnia.


Co wybrać do cięcia papieru?

  • nożyczki – stanowią podstawowy sprzęt zarówno w domu, jak i w biurze. Na potrzeby standardowej dokumentacji w zupełności wystarczą, natomiast w przypadku chęci zachowania dużej dokładności podczas cięcia mogą okazać się niewystarczające, szczególnie gdy oczekujemy od narzędzia wysokiej wydajności, precyzji i szybkości. Tradycyjne uniwersalne nożyczki to jednak najczęściej wybierany wariant ze względu na niskie koszty zakupu;
  • skalpel do papieru lub nożyk do tapet – w tym przypadku należy posiłkować się jeszcze linijką, aby zwiększyć precyzję wykonywania cięć. Jeżeli nie chcemy rysować powierzchni, przyda nam się mata do podłożenia w postaci dykty, tektury lub deski;
  • nożyk obrotowy – do prostego cięci papieru raczej nam się nie przyda, natomiast jego zaletą są wymienne ostrza obrotowe;
  • gilotyna – na tle poprzednich narzędzi wyróżnia się oczywiście precyzją wykonania cięcia oraz wydajnością, narzędzie to dedykowane jest na potrzeby prostych krawędzi o dużej dokładności. Najczęściej gilotyny umożliwiają cięcie kartek papieru o formacie A4, a nawet A3. Narzędzie to jednak ze względu na wysoką cenę oraz gabaryty kupowane jest na potrzeby biurowe z dużą ilością papierowej dokumentacji. Zwróćmy uwagę, że blat gilotyny nie stanowi podkładki. Na rynku funkcjonuje jeszcze gilotyna krążkowa, występująca pod pojęciem trymera.

Polecamy: Rankingi trymerów do cięcia papieru na sierpień 2024


Biurowe zapytania:

  • QXNBF-94BMK-3YQMT-7D4VG-6F7RX

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...