Jakie nożyczki do biura i cięcia papieru?

nożyczki biuroweNożyczki przeznaczone są do cięcia i przycinania różnorodnych materiałów. Pierwsze egzemplarze podobno pojawiły się już w XV wieku przed naszą erą. Wyglądem różniły się w sposób znaczący od nożyczek współczesnych, jednak ich cel był podobny.

Do użycia nożyczek nie trzeba zazwyczaj używać zbyt wiele siły. Niewielkie podręczne nożyczki służą do przycinania paznokci, nadania im odpowiedniego kształtu. Nożyczki można kupować pojedynczo lub w kompletach – w zależności od rozmiaru można kupić małe, średnie lub duże.

Każde z nich są odpowiednie do różnych celów – te najmniejsze są delikatne, można je wykorzystywać głównie do cięcia oraz przycinania niewielkich przedmiotów, paznokci itp. Mocne zróżnicowanie cenowe oraz bogactwo oferty sprawiają, że każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.


Do czego służą nożyczki?

Nożyczkami można ciąć papier, materiały, włosy, tkanki, blachę, gałęzie. Używane są w biurze, zakładzie krawieckim, zakładzie fryzjerskim, medycynie, w zakładzie mechanicznym czy też przez ogrodników. Ich rozmiary, przeznaczenie oraz ceny są bardzo zróżnicowane – można kupić nożyczki już za kilka złotych, wystarczające do celów biurowych, można także kupić droższe modele za kilkaset złotych do zakładu fryzjerskiego czy do warsztatu samochodowego.

Nożyczki mogą posiadać sprężynki pomagające w ich rozwieraniu oraz blokadę pozwalającą na przechowywanie tego narzędzia w pozycji zamkniętej. Nożyczki nie muszą być symetryczne, mogą się nimi posługiwać osoby prawo- lub leworęczne. Jest to narzędzie bardzo popularne, niezbędne w domu, biurze i wielu innych miejscach. Nożyczki, podobnie jak noże, koniecznie należy ostrzyć, aby zachowały odpowiedni poziom skuteczności cięcia. Stępione nożyczki szarpią, nie tną precyzyjnie.

Bardzo dobrą opinią cieszą się nożyczki takich firm, jak Gerlach, popularne i używane do cięcia spodni czy spódnic. Na potrzeby zastosowań domowych nożyczki używa się do cięcia mięsa, przycinania kwiatów, paznokci, cięcia papieru. Oczywiście wykonujemy te czynności innymi rodzajami nożyczek.


Nożyczki do cięcia papieru RANKING

Jakie nożyczki do papieru?

Firmy produkujące i oferujące nożyczki do cięcia:
Fiskars, Laco, Maped, Scotch, ARDA, B2B Partner, Bantex, Biella, Centrum, Dahle, Dalprint, Dalprint Plus, DERFORM, Donau, DURABLE, Eagle, ESSELTE, FIORELLO, Grand, HASTA, Herlitz, House Doctor, IDEST, Knipex, KWTrade, LENIAR, MILAN, Noster, OLFA, PANTA PLAST, Patio, Profice, Rexel, SCOTCHR, Staedtler, Starpak, Taurus, TETIS, Titanum, Victorinox.

Biurowe zapytania:

  • nożyczki do cięcia meddi leworęczne

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Oceń publikację i ranking*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *