Meble biurowe od krakowskiej firmy ELZAP Rankingi na 15 kwietnia 2024

Każda osoba pracująca zdalnie marzy o wspaniałym gabinecie, z wygodnym fotelem, przestronnym biurkiem, najchętniej z pięknym, zielonym widokiem za oknem. Niestety, nie zawsze można to łatwo osiągnąć, a czasem trzeba zadowolić się wyłącznie niewielkim kącikiem z małym biurkiem, gdzieś w rogu sypialni lub salonu. Co jednak zrobić, aby nawet mała przestrzeń w mieszkaniu spełniała, choć odrobinę marzeń?


Wygodne krzesło biurowe

W czasie pracy zdalnej zazwyczaj spędzamy przy biurku wiele godzin. Niestety, taka praca wpływa znacząco na stan naszego kręgosłupa, dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć swoje domowe biuro w wygodne, ergonomiczne krzesło biurowe. Najważniejszymi elementami takiego siedziska będą:

  • regulacja wysokości,
  • regulacja kąta oparcia,
  • podłokietniki.

Dobrze, jeśli krzesło biurowe, które wybierzemy, posiada w swoim wyposażeniu także zagłówek, co zapewni dodatkowy oparcie, co będzie szczególnie ważne w przypadku wyższych osób. Odpowiedni dobór krzesła, z uwzględnieniem budowy sylwetki, oraz wzrostu użytkownika, będzie przyczyniać się do mniejszego zmęczenia w trakcie pracy, odciąży kręgosłup oraz mięśnie nadgarstków, a także będzie pozwalało utrzymywać
odpowiednią postawę, co wpłynie na komfort oraz wydajność w pracy.


Wybór biurka

Kolejnym elementem, bez którego nie ma mowy o wyposażeniu home office, jest biurko. Na rynku istnieje wiele biurek, w związku z tym, szukając tego idealnego, można się pogubić. Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest wielkość blatu. Urządzając
domowe biuro i szukając do niego biurka, warto przeznaczyć na nie sporo miejsca. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzamy podczas pracy korzystać z komputera stacjonarnego oraz jeśli praca wymaga używania więcej niż jednego monitora.

Jeżeli jednak podczas pracy używamy wyłącznie laptopa, warto kupić biurko raczej większe niż mniejsze, aby komfortu pracy nie zaburzało nam szukanie miejsca na postawienie kubeczka z kawą czy herbatą.


Biurka regulowane

Gdy wyposażamy domowe biuro, możliwe, że nie będziemy jedynymi jego użytkownikami, warto wtedy pomyśleć o zakupie biurka z regulacją wysokości. Dzięki temu mechanizmowy, w kilka chwil zmienimy wysokość biurka, aby każdy jego użytkownik miał jak najbardziej komfortową pozycję podczas pracy lub nauki.

Regulacja biurka ma również zastosowanie, jeżeli jesteśmy jego jedynym użytkownikiem, ponieważ warto w trakcie trwania dnia pracy zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą, aby odciążyć nieco swój kręgosłup.


Przechowywanie narzędzi i dokumentów

Wybraliśmy już krzesło oraz biurko i właściwie możemy już przystępować do pracy. Jednak jak nie pogubić się w stosie papierów i dokumentów, wszędobylskich kabli i ładowarek? Kolejnym, ważnym, meblem do domowego biura, będzie odpowiednie miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy.

W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy, możemy biuro wyposażyć w szafę, w której mnogość półek pozwoli nam na idealne zorganizowanie dokumentacji.

Jeżeli nie dysponujemy aż tak dużą ilością miejsca, możemy zaopatrzyć się w mniejsze meble, na przykład niewielki regał na dokumenty oraz kontenerek pod biurko z szufladami na kable lub ładowarki.

Wszystkie wcześniej opisane meble biurowe znajdziecie na ELZAP.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...