Drukarka biurowa kolorowa

Drukarka biurowa

Drukarka biurowa kolorowa
Drukarka biurowa kolorowa
W biurowej przestrzeni nie może zabraknąć drukarki. To jedno z podstawowych urządzeń we współczesnej firmie, które służy do drukowania dokumentów. Jaka drukarka sprawdzi się w biurze? Jakie parametry są szczególnie istotne, by eksploatacja tego urządzenia nie wiązała się z wielkimi kosztami?

Współcześni producenci urządzeń biurowych dbają nie tylko o to, by ich oferta była zróżnicowana. Równie ważne jest to, by oferowane klientom produkty były tanie w utrzymaniu. W przypadku drukarek biurowych, mowa przede wszystkim o kosztach związanych z nabywaniem tuszu, tonera czy bębna. Koszty wymiany elementów eksploatacyjnych – niezbędnych do prawidłowej pracy drukarki – często nie są brane przez klientów pod uwagę podczas wyboru urządzenia. O czym należy zatem pamiętać, by nie okazało się, że roczne utrzymanie drukarki jest droższe niż jej zakup? Jakie rodzaje drukarek oferują wiodący producenci i czym się one wyróżniają?

Drukarka laserowa – najpopularniejsza na rynku?

Wśród drukarek dostępnych w sklepach, jednymi z najpopularniejszych są drukarki laserowe. Toner, czyli specjalny proszek umieszczany w kasecie, jest w takim urządzeniu rozprowadzany na papierze za pomocą lasera. Drukarki laserowe są dostępne w dwóch wersjach: monochromatycznej (drukują w odcieniach szarości) i kolorowej. Te pierwsze są stosunkowo tanie, ceny drukarek laserowych pozwalających na druk w kolorze są zaś wciąż bardzo wysokie i z tego względu są one mało popularne zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Zaletą drukarek laserowych jest to, że są one tanie w eksploatacji. W zależności od producenta, wymienny toner kosztuje już od kilkudziesięciu złotych. Jeszcze tańsze są zamienniki, choć akurat tych producenci sprzętu radzą nie używać. Z uwagi na niskie koszty utrzymania, drukarki laserowe są w biurach najczęściej występującymi urządzeniami drukującymi. Chętnie sięgają po nie również klienci indywidualni, potrzebujący niezawodnego i stosunkowo taniego urządzenia do użytku domowego.

Drukarki laserowe RANKING

TOP Drukarki laserowe Producent Cena
1HP LaserJet Pro M26nw (T0L50A)HPCena
2HP LaserJet Pro M203dw (G3Q47A)HPCena
3Brother DCP-1623WE (DCP1623WE)BrotherCena
4Samsung SL-C430W (SL-C430W/SEE)SamsungCena

Drukarka atramentowa – czy warto taką zakupić?

Alternatywą dla drukarek laserowych są drukarki atramentowe. Druk odbywa się w nich przez rozprowadzenie tuszu na kartce papieru. Współcześnie technologii nanoszenia tuszu na papier jest wiele, dlatego też drukarki atramentowe mogą się między sobą istotnie różnić. W zależności od wybranego urządzenia, druk może być bardzo wysokiej jakości lub przeciwnie, niskiej. Z tego też względu – jeszcze przed zakupem drukarki atramentowej – warto określić, do druku jakich dokumentów (tekstowych, zdjęć) będzie ona używana.

Drukarki atramentowe są tanie. Ich ceny zaczynają się już od 150 zł. Problemem jest jednak konieczność częstego uzupełniania tuszu. Choć jego cena również nie jest wysoka, drukowanie dużych ilości dokumentów przy wykorzystaniu drukarki atramentowej jest nieopłacalne – koszty eksploatacji mogą wynieść tysiące złotych rocznie.

Drukarki atramentowe RANKING

TOP Drukarki atramentowe Producent Cena
1Brother DCP-J105 (DCPJ105YJ1)BrotherCena
2Epson ITS L382 (C11CF43402)EpsonCena
3Brother Ink Benefit DCP-J100BrotherCena
4Canon Pixma G1411CanonCena

Drukarka ze skanerem, czyli 3 w 1

Nabycie do biura osobno drukarki i skanera może oznaczać, że kwota widniejąca na rachunku będzie całkiem spora. Alternatywa? Warto pomyśleć o zakupie drukarki z wbudowanym skanerem. Takie rozwiązanie się sprawdza, bo wybór tego typu urządzeń wielofunkcyjnych jest spory, a ich cena jest przystępna.

Urządzenia wielofunkcyjne, bo tak nazywa się drukarki wyposażone w skaner, pozwalają nie tylko na skanowanie dokumentów, lecz także na ich kopiowanie. Producenci oferują takie urządzenia jako drukarki atramentowe (tańsze) lub laserowe (droższe). Decydując się na wybór urządzenia wielofunkcyjnego, warto pamiętać o wymienionych wyżej zasadach i sprawdzeniu cen materiałów eksploatacyjnych.

Drukarki ze skanerem RANKING

TOP Drukarki ze skanerem Producent Cena
1Brother DCP-J105 (DCPJ105YJ1)BrotherCena
2Epson ITS L382 (C11CF43402)EpsonCena
3HP LaserJet Pro M28w (W2G55A)HPCena
4HP OfficeJet 7510 All-in-One (G3J47A)HPCena

Dla kogo drukarka przenośna?

W ostatnich latach producenci drukarek przygotowali rozwiązania również dla osób wykonujących pracę poza biurem. Przykładem takich są agenci ubezpieczeniowi czy przedstawiciele handlowi, którzy z klientami często umawiają się w miejscu ich zamieszkania, prowadzenia przez nich działalności gospodarczej czy na mieście. Drukarka przenośna to urządzenie niewielkich wymiarów, dzięki czemu z powodzeniem można ją przenosić tak, jak np. laptopa.

Zastosowanie drukarki przenośnej w codziennej pracy może mieć ogromne znaczenie dla tego, jak prezentuje się osoba, która pracuje poza biurem. Przenośna drukarka pozwala bowiem na wydrukowanie wszystkich niezbędnych klientowi materiałów bezpośrednio na spotkaniu. Producenci oferujący takie rozwiązania zadbali również o to, by drukarki tego typu pracowały bez dostępu do sieci.

Aktualnie drukarki przenośne są produkowane w dwóch technologiach – atramentowej i termosublimacyjnej. Porównując koszty utrzymania takich urządzeń, tańsze są te drugie.

Drukarka bezprzewodowa WiFi

Niezależnie od tego, czy drukarka jest kolorowa (czyli pozwala na wydruk dokumentów w kolorze) czy też monochromatyczna (drukująca w odcieniach szarości), warto pamiętać, że każda z nich może być przewodowa lub bezprzewodowa. W przypadku tych pierwszych, by wydrukować dokument z komputera, niezbędne jest podłączenie drukarki za pomocą odpowiedniego kabla. Drukarka bezprzewodowa pozwala zaś na wydruk dokumentów bez konieczności uprzedniego połączenia jej kablem z komputerem – przekazywanie danych odbywa się drogą radiową.

Drukarki Wi-Fi RANKING

TOP Drukarki Wi-Fi Producent Cena
1Brother DCP-J105 (DCPJ105YJ1)BrotherCena
2HP LaserJet Pro M28w (W2G55A)HPCena
3HP OfficeJet 7510 All-in-One (G3J47A)HPCena
4Samsung SL-M2070WSamsungCena

Drukarka kolorowa czy monochromatyczna?

Drukarki pozwalające na wydruk dokumentów w kolorze – niezależnie od tego, czy mowa o laserowych, czy atramentowych – są droższe od urządzeń drukujących w odcieniach szarości. Zarówno do użytku domowego, jak i biurowego powinna wystarczyć drukarka monochromatyczna.

TOP Drukarki kolorowe Producent Cena
1Brother DCP-J105 (DCPJ105YJ1)BrotherCena
2Epson ITS L382 (C11CF43402)EpsonCena
3Brother Ink Benefit DCP-J100BrotherCena
4Canon Pixma G1411CanonCena
TOP Drukarki monochromatyczne Producent Cena
1HP LaserJet Pro M26nw (T0L50A)HPCena
2Samsung SL-M2070WSamsungCena
3HP LaserJet Pro M203dw (G3Q47A)HPCena
4Brother DCP-L2532DW (DCPL2532DWYJ1)BrotherCena

Drukarki kolorowe mają bowiem zastosowanie tylko wówczas, gdy niezbędne jest częste drukowanie np. zdjęć czy materiałów marketingowych. Jeżeli druk takich dokumentów nie będzie odbywał się w biurze na co dzień, to lepiej skorzystać w tym zakresie z oferty podmiotów zewnętrznych (np. punktów ksero).

Drukarki do biura RANKING

TOP Drukarki do biura Producent Cena
1HP LaserJet Pro M28w (W2G55A)HPCena
2Samsung SL-M2070WSamsungCena
3HP LaserJet Pro M130fw MFP (G3Q60A)HPCena
4Brother DCP-L2512DBrotherCena
5Brother DCP-1510E (DCP1510EAP1)BrotherCena
Drukarka biurowa kolorowa

=> Drukarki do biura <=

Wybierz meble i akcesoria do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *