Jaki wzmacniacz sygnału wifi do biura? Rankingi na 17 czerwca 2024

Wiele osób boryka się z jakością sygnału WiFi zarówno w domu jak i w biurze. W tym przypadku bardzo pomocny może okazać się wzmacniacz sygnału WiFi. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych wzmacniaczy uwzględniając ich osiągi i najlepsze cechy.

Wzmacniacz sygnału wifi model TP-Link TL-WA854RE 802.11b/g/n 300Mb/s
Wzmacniacz sygnału wifi model TP-Link TL-WA854RE 802.11b/g/n 300Mb/s

Po co nam wzmacniacz sygnału wifi?

Zakupując router wifi mamy możliwość łączenia się z nim w sposób przewodowy lub bezprzewodowy. O ile w przypadku tego pierwszego typu z reguły utrzymywany jest parametr przepustowości sieci (łączenie przez przewód LAN), utrzymujący się najczęściej w górnych granicach maksymalnej deklarowanej prędkości (takiej, na jaką mamy wykupioną usługę), o tyle w kwestii korzystania z łączności wifi sprawa często się komplikuje.

Źródłem problemów związanych z niedostatecznym transferem danych za pomocą sieci bezprzewodowej jest oczywiście odległość sprzętu od routera, obsługiwane przez nasze urządzenie pasmo (starsze laptopy rozpoznają jedynie sieć w paśmie 2.4 GHz), a także wszelkiego rodzaju zakłócenia związane z przeszkodami napotkanymi na drodze przez emitowaną falę radiową. Zasięg wifi jest zmniejszany już przez samą ścianę, natomiast prawdziwy problem stanową wszelkiego rodzaju konstrukcje metalowe, a także sprzęt elektroniczny i elektryczny (mikrofalówka, radio, modem, dodatkowy router itp.).

W przypadku sporych różnic w osiąganych prędkościach naturalnym rozwiązaniem jest zmiana miejsca, w którym ustawiony jest router wifi, albo zakup wzmacniacza łączności bezprzewodowej. Pozwoli to na znaczną poprawę uzyskiwanych przez nasz sprzęt realnych prędkości transferu danych (zarówno download, jak i upload).


Polecamy: Rankingi wzmacniaczy sygnału WiFi na maj 2024


Najlepsze wzmacniacze sygnału WiFi

Wśród najlepszych urządzeń tego rodzaju znalazł się wzmacniacz WiFi TP-LINK RE200. Według opinii kupujących jest on niezawodny, a ponadto posiada dwuzakresowy wzmacniacz i 3 anteny 20dBi. Dzięki temu mamy możliwość korzystania z połączenia bezprzewodowego o maksymalnej prędkości 750 Mb/s.

Sygnał WiFi dość dobrze poprawia również produkt marki Netgear ex2700. Jego właściwości są bardzo podobne jak w poprzedniej marce wzmacniaczy sygnału WiFi. Ponadto jak zapewnia producent produkt ten gwarantuje łączność na tym samym poziomie przez długi czas – bez gwałtownych spadków. Jest to niewątpliwie największą zaletą tego produktu.

Podsumowując, jeśli masz problem z sygnałem WiFi to powinieneś wybrać wzmacniacz sygnału WiFi jednego z powyższych producentów.


Wzmacniacze wifi RANKING na maj 2024

Przedstawiamy poniżej listę TOP10 najchętniej wybieranych wzmacniaczy łączności bezprzewodowej w postaci aktualizowanego na bieżąco rankingu.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...