Jakie biurko skandynawskie kupić? Które najlepiej wybrać do pracy? Rankingi na 14 kwietnia 2024

Styl skandynawski od dłuższego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Pokochaliśmy prostotę połączoną z funkcjonalnością oraz wysoką jakością wykonania. Jeśli do tego meble mogą pięknie i nowocześnie wyglądać? Jesteśmy na tak!

biurko w stylu skandynawskim urzeka przede wszystkim prostotą wykonania oraz surową elegancją
biurko w stylu skandynawskim urzeka przede wszystkim prostotą wykonania oraz surową elegancją

Podczas urządzania biura lub pokoju dla dziecka, kluczowym wydaje się wybór odpowiedniego biurka. Mebel ten musi zapewnić nam komfort nawet podczas wielogodzinnej pracy lub nauki. Jak wybrać biurko skandynawskie, które nie tylko najlepiej wpisze się w styl naszego wnętrza, ale przede wszystkim zapewni wygodę?


Czy biurko skandynawskie to dobry pomysł?

Jeśli jesteś miłośnikiem prostego designu – jak najbardziej. Warto jednak pamiętać, że prosta forma mebli skandynawskich niesie za sobą brak półek, półeczek, szuflad i innych schowków. Wystarczy jednak postawić w swoim kąciku do pracy niewielki regał, który pomieści wszystkie niezbędne przedmioty, żeby uniknąć zagracenia blatu biurka.

Prostota biurka skandynawskiego niesie za sobą także plusy. Zajmuje mało miejsca, więc bez trudu zmieści się nawet na niewielkiej przestrzeni wydzielonej jako biuro.


Polecamy: Rankingi biurek do pracy biurowej na kwiecień 2024


Biurko skandynawskie – na co zwrócić uwagę?

Niezwykle ważne jest dobranie biurka w taki sposób, aby zapewniało nam komfort pracy. Należy pamiętać o zasadach, które pozwolą uniknąć narażania naszego kręgosłupa czy wzroku na szwank podczas codziennej pracy. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

  • Według zasad ergonomii, wysokość na której znajduje się blat biurka, powinna wynosić 72–76 cm. 
  • Jeśli będziemy korzystać z komputera, pamiętajmy że zalecana odległość wzroku od monitora, to 40–75 cm. Musimy więc dodatkowo sprawdzić głębokość biurka skandynawskiego, by nie okazało się zbyt małe.
  • Optymalna szerokość biurka, pozwalająca na wygodną pacę, to 100–140 cm.

Dokonując wyboru możemy zwrócić uwagę na dwie odmiany stylu skandynawskiego. Jeśli cenimy sobie ponadczasowość, możemy wybrać mebel w stylu klasycznym, z drewnianym, lakierowanym blatem. Jeśli natomiast chcemy przemycić trochę nowoczesnego designu, do wyboru mamy biurka z jasnym blatem z płyty MDF.


Polecamy: Rankingi biurek skandynawskich na kwiecień 2024


Biurko skandynawskie – co dalej?

Wybór odpowiedniego biurka to dopiero początek. Po wykonaniu tego najważniejszego kroku, powinniśmy skupić się na wyborze odpowiedniego krzesła biurowego. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie naszego miejsca pracy. Dodatki i akcesoria natomiast, pozwolą nadać naszemu miejscu do pracy indywidualnego charakteru.

Wybierając biurko skandynawskie zapewnimy sobie nie tylko nowoczesny charakter wnętrza, ale także wygodę na lata. Warto stworzyć sobie biuro, w którym aż będzie chciało się pracować.


Polecamy: Rankingi regałów do biura na kwiecień 2024


Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...