Spinacze do papieru przydają się zwłaszcza podczas pracy biurowej czy też niekiedy w domowej krzątaninie. Tego typu akcesoria są prostymi produktami, stworzonymi przeważnie z kawałka wygiętego drutu, który służy do utrzymania w jednym pliku kartek papieru.
Jakie spinacze biurowe można spotkać?
Spinacze nie muszą być metalowe, można też znaleźć takie wykonane z plastiku. Jednak modele druciane są o wiele lepsze i bardziej trwałe.
Spinacze biurowe do papieru różnią się rozmiarami – najbardziej popularne są te mające 2 i 4 cm długości, najdłuższe z nich potrafią osiągnąć nawet powyżej 18 cm. Spinacze metalowe są zazwyczaj srebrzyste, natomiast modele plastikowe posiadają bardziej różnorodne kolory – biały, niebieski, czerwony, brązowy, fioletowy, żółty, zielony, itp.
Spinacze do papieru zaczęto wytwarzać w drugiej połowie XIX wieku, a jego twórcą był Józef Hofmann, polski pianista, który miał na swoim koncie także inne wynalazki.
Spinacze do papieru mogą posiadać plastikową nakładkę, która sprawia, że są one trwalsze i wygodniejsze w eksploatacji.
Jak sprzedawane są spinacze do papieru?
Zazwyczaj spinacze są sprzedawane w pudełkach, po kilkadziesiąt sztuk w jednym. Jest to produkt, który szybko się zużywa oraz zwyczajnie gubi. Podstawowe jego funkcje to m.in. spinanie umów papierowych, plików dokumentów, mechanizm do skoroszytów, segregatorów, identyfikatorów, archiwum itp.
Okolicznościowo produkuje się również spinacze do papieru z logo różnych firm i instytucji – wówczas koszt jednego spinacza wynosi zazwyczaj około 10 złotych brutto za jedną sztukę. Masywne, bardzo trwałe spinacze oferowane są w podobnej cenie za pojedynczą sztukę. Spinacze małe, cienkie i najbardziej popularne kosztują natomiast już od kilku złotych za jedno pudełko.
Cena w dużej mierze waha się w zależności od tego, czy kupujemy spinacze w hurcie, czy też w sprzedaży detalicznej. Większe gabarytowo spinacze do papieru, nazywane klipsami, są najczęściej nieco droższe. Za duży i wytrzymały pojedynczy spinacz zapłacimy natomiast około 35-40 złotych, kupuje się je zazwyczaj co najwyżej kilka, najczęściej w kolorach srebrnym lub czarnym, nieraz kolory są łączone.
Na potrzeby spięcia większej ilości dokumentów zdecydowanie lepszym wyborem będą klipsy, a ich rozmiar dopasowujemy wedle naszych potrzeb oraz preferencji. Ponadto można je wykorzystać również w kuchni, gdzie np. potrzebujemy uszczelnić otwarte opakowanie nieposiadające specjalnych suwaków czy zamknięć. Jeżeli zależy nam na trwałości i stabilności, wówczas lepszych rozwiązaniem będzie zakup klipsów metalowych, bardziej wytrzymałych w porównaniu z wersjami plastikowymi.
Producenci spinaczy do papieru i innych artykułów biurowych:
BEIFA, IMPORTER, Ok-office, Titanum, Argo, B2B Partner, D.rect, Dalprint, Datura, Dox, DOX/OFFICE, DURABLE, E&D, ELBA, ESSELTE, Fellowes, FIAN, Fisher Space, Grand, Idest, INTER, KW Trade, Opus, Philippi, PULLMAN, Q-Connect, TETIS, Vaupe.
Jakie klipsy wybrać do dokumentów?
Jeżeli nie podoba nam się koncepcja zakupu tradycyjnego spinacza biurowego, wówczas warto rozważyć opcję w postaci klipsów. Wyróżnić można:
- klipsy plastikowe – występują w opakowaniach po przynajmniej kilkanaście sztuk, to najtańszy wariant, sprawdzi się przy segregowaniu mniejszej ilości dokumentów. Są one bardziej podatne na odkształcanie niż modele w całości wykonane w metalu;
- klipsy metalowe – cechują się solidniejsza konstrukcją, są mniej podatne na odkształcenia. Z uwagi na materiał wykonania są one trwalsze i przy tym droższe od wersji plastikowych;
- klipsy magnetyczne – umożliwiają przytwierdzanie dokumentu do rekomendowanej powierzchni, świetnie sprawdzają się podczas spotkań oraz prezentacji. Najczęściej można je wykorzystać na gładkich powierzchniach, takich jak witryny, tablice, szkło oraz drzwi szklane. W porównaniu z modelami plastikowymi oraz metalowymi są one większe i masywniejsze, ponadto sprzedaje się je w pojedynczych sztukach;
- klipsy samoprzylepne do okablowania – jest to w dużej mierze osobna grupa klipsów, które wykorzystuje się do przytwierdzania okablowania do konkretnej powierzchni. Dzięki zastosowaniu klipsów samoprzylepnych możemy szybko uporać się z problemem pozostających w nieładzie przewodów, w tym m.in. kabli USB, HDMI, zasilających.
Klipsy możemy zatem wykorzystać do:
- spinania dokumentów,
- przytwierdzania notatek do wybranej powierzchni,
- porządkowania okablowania.
Spinacze i klipsy do papieru RANKING na listopad 2024
Bardzo przydają się przy archiwizacji dokumentów papierowych, pozwalając na zachowanie porządku i segregację. Klipsy oraz spinacze to tanie akcesoria, które z pewnością docenimy w codziennej pracy.
Poniżej lista TOP10 produktów prezentująca ranking najchętniej wybieranych klipsów oraz spinaczy do papieru.
Biurowe zapytania:
- https://atptc com/spinacz-do-papieru/