Jak dobrze wyposażyć swoje miejsce pracy? Rankingi na 01 marca 2024

meble, sprzęt i akcesoria do biura
meble, sprzęt i akcesoria do biura

Każdy, kto wykonuje pracę biurową powinien dołożyć szczególnych starań, by właściwie wyposażyć swoje miejsce do pracy. To, jak urządzimy nasze miejsce do pracy będzie w dużej mierze decydować o przyszłej efektywności zawodowej.


Wybór miejsca do pracy

Bez względu na to, czy pracujemy w domu czy w korporacji ważne jest abyśmy mieli odpowiednią ilość miejsca, na którym znajdą się: biurko, fotel, sprzęt komputerowy, oświetlenie oraz półki i szafki na niezbędne pomoce biurowe. Najlepiej jest gdy możemy pracować w świetle dziennym. Jeśli nie mamy takiej możliwości powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie górne oraz pomocnicze na biurku.


Jak dobrać odpowiednie biurko?

Biurko to mebel absolutnie niezbędny w pracy i warto mieć na uwadze, że będziemy przy nim spędzać wiele godzin. Wybór konkretnego mebla będzie zależeć od charakteru wykonywanych zadań. Najczęściej przy biurku pracujemy z pomocą komputera, dlatego warto wybrać taki model, gdzie znajdzie się miejsce na monitor, jednostkę centralną, drukarkę oraz będą przygotowane otwory, przez które wygodnie poprowadzimy kable. Przy korzystaniu z tradycyjnego komputera stacjonarnego dobrze jest mieć biurko z wysuwaną półką na klawiaturę.

Generalnie biurko do pracy zawsze powinno być duże. Wolna powierzchnia przyda nam się zarówno wtedy, gdy pracujemy na laptopie oraz wtedy gdy wykonujemy tradycyjne prace biurowe. Jeśli w pomieszczeniu jest dość miejsca warto rozważyć zakup biurka w kształcie litery L.

Specjaliści podkreślają, że nie należy wybierać biurek niskich, a więc takich, które są niższe niż 74 cm. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na biurko z regulowanym blatem.

organizacja przestrzeni biurowej


Krzesło  biurowe

Wybierając fotel lub krzesło biurowe należy zwrócić uwagę na siedzisko i oparcie. Wygodny fotel to taki który będzie posiadał oparcie z wypukłościami, które pozwolą na dobre ułożenie kręgosłupa. Warto szukać modeli, które mają oparcia regulowane w części lędźwiowej.

W sklepach spotkać też można fotele z regulowanymi podpórkami. Z kolei regulację wysokości całego fotela docenią szczególnie osoby o znacznym wzroście. Ostatnio na rynku pojawiają się fotele biurowe z oparciem z siatki, które bardzo dobrze sprawdzają się miesiącach letnich.


Laptop – podstawowe narzędzie do pracy

Kupując laptopa do pracy warto zwracać uwagę nie tylko na cenę i markę. Przede wszystkim ważna będzie pojemność i rodzaj dysku, a także zastosowany procesor. Laptop biurowy powinien być wydajny i niezawodny.

Jeśli pracujemy także w terenie, warto postawić na model lekki i cienki (najlepiej ultrabook), który łatwo będzie transportować i jednocześnie taki, którego bateria pozwoli na długą pracę poza biurem.


Niezbędne przybory biurowe

W każdym biurze przyda się dobry kalkulator i zestaw niezawodnych długopisów. Warto zainteresować się kalkulatorami inżynieryjnymi, szczególnie wtedy, gdy mamy do wykonania prace księgowe. Taki kalkulator powinien mieć duży wyświetlacz, przyciski pamięci i funkcję dwóch zer. Potrafi on robić konwersję walut oraz obliczać podatki. Pozwala także na szybkie obliczanie kosztów i marż. Oprócz tego istnieją kalkulatory wodoodporne czy modele z wbudowaną drukarką. Podobnie rzecz ma się z długopisami biurowymi. Wbrew pozorom wybór nie jest taki prosty bo dobry długopis biurowy spełnia kilka funkcji:

  • wygoda,
  • prestiż,
  • indywidualizm,
  • zaspokojenie określonych potrzeb (długopisy ścieralne, grawerowane, personalizowane).

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...