Jakie biurko komputerowe najlepsze do firmowego miejsca pracy? Rankingi na 14 kwietnia 2024

Biurko do komputera
Biurko do komputera
Na wyposażenie biura składają się m.in. meble, a najważniejszym z nich jest biurko komputerowe. Czym kierować się przy jego zakupie? Jak wybrać biurko, które nie będzie miało niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie?

Biurko komputerowe, które znajdzie się w biurze, nie powinno być wybrane przypadkowo. Siedzenie przy zbyt niskim lub zbyt wysokim meblu może doprowadzić do wystąpienia szeregu schorzeń. Właśnie dlatego tak istotne jest, by – jeszcze przed zakupem – zapoznać się z dostępnymi modelami i ich parametrami. Tylko wówczas można wybrać biurko funkcjonalne, przy którym praca będzie przyjemnością.


Biurko komputerowe – na co zwrócić uwagę?

Ponieważ modeli biurek komputerowych na rynku dostępnych jest sporo, dobrze wiedzieć, jakie kryteria ich oceny należy wziąć pod uwagę. Tych jest kilka:

 • Wysokość biurka – stała czy regulowana?
  Biurko komputerowe powinno być dostosowane do naszego wzrostu. Najczęściej blat biurka znajduje się na wysokości 72–75 cm. Nie zawsze jednak taka wysokość jest optymalna. Szczególnie osoby wysokie mogą mieć z tym problem, dlatego też przed zakupem dobrze usiąść przy wybranym modelu. Decydując się na zakup przez internet, warto sprawdzić, czy biurko ma regulowaną wysokość. Wówczas pracujący przy biurku pracownik, będzie mógł dostosować jego wysokość do własnych potrzeb. Innym rozwiązaniem jest zakup krzesła biurowego z regulowaną wysokością.
 • Obszerność blatu roboczego – jaka jest optymalna?
  Choć biurko komputerowe, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczone dla komputera to praca w biurze często wymaga również przeglądania dokumentów. Warto zatem zwrócić uwagę na obszerność blatu roboczego tak, by pomieścił się na nim zarówno sprzęt, a gdy zajdzie taka konieczność, również dokumenty czy przybory piśmiennicze. Większość blatów ma szerokość 120 cm i głębokość 80 cm, dzięki czemu z powodzeniem można pomieścić na nich wszystkie niezbędne przybory.
 • Miejsce na jednostkę centralną, klawiaturę i listwę
  Zdecydowana większość producentów pamięta o tym, by oferowane przez nich biurka pod komputer były wyposażone w miejsce na jednostkę centralną i klawiaturę. Zapoznając się z dostępnymi modelami, warto jednak sprawdzić, czy miejsce na jednostkę centralną nie jest szczelnie obudowane. Jeżeli producent nie uwzględnił otworów wentylacyjnych lub nie pozostawił przynajmniej jednej niezabudowanej strony, może się okazać, że komputer po kilku godzinach pracy wyłączy się.

  Biurko do komputeraMiejsce na klawiaturę jest o tyle wygodnym rozwiązaniem, że nie trzeba jej stawiać na blacie roboczym – ten można wykorzystać do dodatkowych czynności związanych z pracą. Decydując się na zakup biurka z wysuwaną półką, warto sprawdzić, czy poza klawiaturą zmieści się na niej również mysz komputerowa.

  Jeżeli konieczne będzie korzystanie z listwy zasilającej, to dobrze, by biurko posiadało specjalne miejsce, w którym będzie można ją umieścić. Wówczas bez większego trudu będzie można ją szybko włączyć czy wyłączyć.

 • Miejsce na nogi – by było wygodnie
  Nie każde biurko pod komputer jest zaprojektowane w taki sposób, by siedzenie przy nim było… wygodne. Niestety, na rynku można znaleźć sporo modeli, którym daleko do ergonomii. Półka w miejscu, w którym powinny znaleźć się nogi, będzie przeszkadzać i utrudniać użytkowanie sprzętu (wyjątkiem jest zaprojektowany z myślą o stopach podnóżek, który ma podnieść komfort pracy przy biurku). Na ten punkt warto zwrócić szczególną uwagę – pod biurkiem powinno być sporo miejsca tak, by móc swobodnie położyć nogi.
 • Szuflady, półki czy biurko z nadstawką?
  Prostsze modele biurek są wyposażone w 1–2 szuflady lub kilka półek. Bardziej rozbudowane przewidują znacznie więcej dodatkowego miejsca, które można zagospodarować na książki, dokumenty czy segregatory. Przykładem jest biurko z nadstawką, dzięki której pod ręką można mieć wszystkie niezbędne rzeczy. Warto również sprawdzić wysokość poszczególnych półek. Jest to szczególnie istotne, jeżeli mają na nich zostać ustawione np. segregatory.
  Decydując się na zakup biurka z nadstawką, powinno się zwrócić uwagę na jego wykończenie. Jest to ważne, gdy nie będzie ono stało przy ścianie, ale np. w centrum pomieszczenia. Część producentów, by zaoferować tańszy produkt, wykańcza meble tylko od zewnętrznej strony.
 • Kable, kable…
  Producenci sprzętu komputerowego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują m.in. bezprzewodowe myszki czy klawiatury komputerowe. Mimo tego trudno jednak uniknąć w biurze kabli. Dobrze, by biurko komputerowe posiadało otwory na okablowanie. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas, gdy konieczne będzie odłączenie wybranego urządzenia od komputera.
 • Czy materiał, z którego biurko zostało wykonane ma znaczenie?
  Na rynku są dostępne biurka wykonane zarówno z drewna, jak i płyty laminowanej. Materiał, z którego wykonano biurko komputerowe, ma znaczenie głównie dla jego przyszłej pielęgnacji. Drewno wymaga użycia specjalnych środków czyszczących, płytę laminowaną można czyścić np. płynami do mycia naczyń. Z tego też względu warto zwrócić uwagę na to, jakiego materiału użyto do wyprodukowania mebla. Zakup drewnianego biurka będzie łączył się z koniecznością cyklicznego nabywania specjalnych środków czyszczących, przeznaczonych wyłącznie do drewna.

Polecamy: Rankingi biurek komputerowych na kwiecień 2024


A może biurko narożne?

biurka narożnePoza tradycyjnymi biurkami, na rynku są dostępne również biurka narożne. Idealnie sprawdzają się one w niewielkich pomieszczeniach. Jeżeli biuro jest małe, a biurek trzeba wstawić kilka, to dobrym rozwiązaniem może być właśnie biurko narożne. Przy ich wyborze również należy zwrócić uwagę na wyżej wymienione kryteria.

Niewątpliwą zaletą biurek narożnych jest to, że najczęściej są one wyposażone w nadstawkę. Eliminuje ona konieczność nabycia dodatkowych półek czy regałów.


Biurka narożne RANKING na kwiecień 2024

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup biurka narożnego do pomieszczenia, poniżej przygotowana została lista TOP5 najchętniej kupowanych biurek tego typu. Zestawienie jest prezentowane w postaci rankingu produktów.


Biurko komputerowe dla gracza

biurko komputerowe dla gracza
biurko komputerowe dla gracza
Jeżeli w naszym biurze chcemy posiadać lub już posiadamy strefę rozrywki dla pracowników, wówczas często wybór pada na zakup biurka dla zapalonych miłośników gier komputerowych. W tym przypadku zazwyczaj dostosowujemy jego wygląd do urządzonego wnętrza.

Wybierając biurko dla graczy zwróćmy uwagę, czy posiada ono odpowiednią organizację półek, otworów i szafek na potrzeby umiejscowienia w nich kabli. W przypadku przynajmniej kilku osób korzystających z tej formy rozrywki jednocześnie znacząco zwiększy to komfort użytkowania.


Polecamy: Rankingi regałów do biura na kwiecień 2024


Wielkość samego biurka dostosowujemy do wymiarów pomieszczenia, jak również ilości osób, które będą z niego korzystały. Na potrzeby chociażby dużych monitorów biurko nie może być zbyt wąskie i płytkie, ponadto zwracajmy uwagę na jego wysokość. Najczęściej wybierane są biurka komputerowe o kształcie prostokątnym, a także często kupowane są biurka narożne.


Biurka komputerowe RANKING na kwiecień 2024

Lista TOP10 najchętniej wybieranych produktów w sekcji Biurka komputerowe, z przeznaczeniem do pracy biurowej. Przedstawiony ranking aktualizujemy na bieżąco.


Podsumowanie

Wybór odpowiedniego biurka na potrzeby zagospodarowania miejsca biurowego powinien być dopasowany do wnętrza, a przy tym zapewnić maksymalny komfort pracy.

Jeżeli potrzebujemy mebli mobilnych, stosunkowo prostych konstrukcyjnie, to będą one dobrym rozwiązaniem w przypadku wykorzystywania mobilnych stanowisk, gdzie posługujemy się najczęściej np. laptopem. Gdy natomiast czynności pracownicze są wykonywane na komputerze stacjonarnym, wówczas przyda się konstrukcja wyposażona np. w półkę lub szafkę, gdzie możemy jednostkę PC łatwo schować, aby nie przeszkadzała nam ustawiona na biurku lub pod nogami.

Kolejna to dokumentacja, z którą na co dzień mamy do czynienia. Jeżeli papierkowej roboty jest sporo, wówczas przyda nam się nadstawka, gdzie na półkach możemy poukładać i posegregować dokumenty.

Niezależnie od modelu, na który się zdecydujemy, kluczową kwestią będzie oczywiście także stabilizacja całej konstrukcji, jak również wielkość samego blatu. Przy kompaktowych rozmiarach biurka można z powodzeniem zainwestować w ten bardziej mobilny, wyposażony w kółka i blokadę, aby podczas pracy mebel w żaden sposób się nie przesuwał. Celem maksymalizacji zagospodarowania przestrzeni firmowej częstym wyborem są biurka narożne.


Polecamy: Rankingi biurek do pracy biurowej na kwiecień 2024


Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...