Jak wybrać odpowiedni projektor do biura? Rankingi na 14 czerwca 2024

Odpowiednio przygotowane biuro musi spełniać wszelkie wymogi, które sprawią, że praca będzie przebiegać komfortowo.

mały projektor multimedialny Cibest BL45
mały projektor multimedialny Cibest BL45

Nie da się ukryć, że biuro – poza tym, że jest miejscem spotkań – jest miejscem rozmaitych prezentacji, a nierzadko burzy mózgów. W tym celu niezbędny może okazać się projektor, który pozwoli na dokładną analizę rozmaitych materiałów, a w czasie wolnym będzie można go wykorzystać np. do oglądnięcia filmu, bądź meczu. Skupmy się jednak na aspektach technicznych.


Co powinien posiadać dobry projektor?

Odpowiednio dobrany projektor z pewnością powinien być zamontowany pod sufitem. Skierowany na jasną ścianę z odpowiedniej wysokości nie będzie napotykał przeszkód. Chcąc wziąć pod uwagę poszczególne parametry należy rozróżnić:

 • zdalne sterowanie rzutnika,
 • możliwości podpinania urządzeń za pomocą odpowiednich sygnałów,
 • łatwość w montażu i w obsłudze.

Działanie projektorów jest raczej jasne i klarowne, stąd wyśrubowane parametry zbytnio nie dotyczą projektorów biurowych. Nie zmienia to jednak faktu, że wysokiej klasy projektor będzie w stanie działać bez zarzutu przez długie lata.

Niekiedy warunki panujące w pomieszczeniu nie zawsze sprzyjają optymalnemu ustawieniu projektora, dlatego celem niwelowania pewnych niedogodności przyda nam się chociażby funkcja keystone, korygująca zniekształcenia trapezowe w przypadku ustawienia sprzętu w bocznej strefie, a także weryfikacja położenia narożników obrazu w sposób indywidualny. Będzie to szczególnie przydatne, gdy dostęp do ściany głównej nie jest optymalny.


Polecamy: Rankingi tablic interaktywnych i multimedialnych na maj 2024


Co z rozdzielczością projektora?

Przy wyborze konkretnego projektora istotnym kryterium powinna być oferowana przez niego rozdzielczość, która powinna również być optymalnie dopasowana do proporcji 16:10. Naturalnym wyborem w takiej sytuacji będzie postawienie oczywiście na modele WUXGA, czyli dostępne w rozdzielczości 1920 x 1200 px. Jeżeli poszukujemy dobrego projektora na potrzeby również oglądania filmów, wówczas można pokusić się o zakup takiego o rozdzielczości 1920 x 1080 px, czyli w FullHD.

Na rynku mamy do dyspozycji również modele o mniejszej rozdzielczości – 1024 x 768 px oraz 1280 x 800 px. To rozwiązanie dla osób, które potrzebują niedrogiego projektora do zastosowań biurowych, gdzie w grę wchodzi przede wszystkim odpowiednia jasność prezentowanych materiałów.


Projektor a rzutnik – jakie są różnice?

Te wymiennie stosowane pojęcia w rzeczywistości znacznie się od siebie różnią.

 • Rzutnik pozwala na wyświetlanie nieruchomych obrazów umieszczonych na przeźroczach lub kliszy.
 • Projektor znajduje natomiast zastosowanie w prezentowaniu multimedialnych treści. Wykorzystanie matryc LCD zastępuje w tym przypadku analogiczny system soczewek.

Główną różnicę pomiędzy urządzeniami stanowi więc technologia wyświetlania obrazu.


Polecamy: Rankingi projektorów na maj 2024


Zastosowanie

Rzutniki i projektory znajdują szerokie zastosowanie podczas biznesowych lub szkolnych prezentacji oraz imprez okolicznościowych. Z ich pomocą zaaranżowanie domowego kina staje się dziecinnie proste. Każde z urządzeń posiada zestaw unikalnych właściwości. Wybór sprzętu powinien więc być uzależniony od indywidualnych potrzeb oraz sposobu użytkowania.

Charakterystyka rzutnika:

 • możliwość uzyskania dużych powiększeń bez straty jakości,
 • duża zależność pomiędzy ustawieniem sprzętu a ewentualnymi zniekształceniami obrazu,
 • ograniczenie wyświetlania do obrazów i tekstów,
 • konieczność użycia przeźroczy lub kliszy.
Charakterystyka projektora:

 • ograniczona rozdzielczość,
 • możliwość cyfrowej kalibracji obrazu,
 • możliwość wyświetlania filmów,
 • duża różnorodność nośników treści.

Projektory multimedialne RANKING na maj 2024

Przedstawiamy poniżej listę TOP10 najchętniej wybieranych projektorów multimedialnych do zastosowań biurowych w postaci aktualizowanego na bieżąco rankingu.

Wybierz meble i akcesoria do biura

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...