Biurko komputerowe

Biurko do komputera
Biurko do komputera
Na wyposażenie biura składają się m.in. meble, a najważniejszym z nich jest biurko komputerowe. Czym kierować się przy jego zakupie? Jak wybrać biurko, które nie będzie miało niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie?

Biurko komputerowe, które znajdzie się w biurze, nie powinno być wybrane przypadkowo. Siedzenie przy zbyt niskim lub zbyt wysokim meblu może doprowadzić do wystąpienia szeregu schorzeń. Właśnie dlatego tak istotne jest, by – jeszcze przed zakupem – zapoznać się z dostępnymi modelami i ich parametrami. Tylko wówczas można wybrać biurko funkcjonalne, przy którym praca będzie przyjemnością.

Biurko komputerowe – na co zwrócić uwagę?

Ponieważ modeli biurek komputerowych na rynku dostępnych jest sporo, dobrze wiedzieć, jakie kryteria ich oceny należy wziąć pod uwagę. Tych jest kilka:

Wysokość biurka – stała czy regulowana?
Biurko komputerowe powinno być dostosowane do naszego wzrostu. Najczęściej blat biurka znajduje się na wysokości 72–75 cm. Nie zawsze jednak taka wysokość jest optymalna. Szczególnie osoby wysokie mogą mieć z tym problem, dlatego też przed zakupem dobrze usiąść przy wybranym modelu. Decydując się na zakup przez internet, warto sprawdzić, czy biurko ma regulowaną wysokość. Wówczas pracujący przy biurku pracownik, będzie mógł dostosować jego wysokość do własnych potrzeb. Innym rozwiązaniem jest zakup krzesła biurowego z regulowaną wysokością.

Obszerność blatu roboczego – jaka jest optymalna?
Choć biurko komputerowe, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczone dla komputera to praca w biurze często wymaga również przeglądania dokumentów. Warto zatem zwrócić uwagę na obszerność blatu roboczego tak, by pomieścił się na nim zarówno sprzęt, a gdy zajdzie taka konieczność, również dokumenty czy przybory piśmiennicze. Większość blatów ma szerokość 120 cm i głębokość 80 cm, dzięki czemu z powodzeniem można pomieścić na nich wszystkie niezbędne przybory.

Biurka komputerowe RANKING

TOP Biurka komputerowe Producent Cena
1LaForma Kontenerek Dado biały - 750107 5BLA 750107 5BLALaFormaCena
2LaForma Kontenerek Dado niebieski - 750107 5AZU 750107 5AZULaFormaCena
3Nowy Styl Biurko BC 06 LEWE/PRAWENowy StylCena
4Nowy Styl Biurko PROSTOKĄTNE BC 03Nowy StylCena
5KETTLER nakładki na narożniki do biurka COMFORT różowe) 6714-090KETTLERCena
6KETTLER nakładki na narożniki do biurka COMFORT zielone jabłuszko) 6714-080KETTLERCena
Biurko do komputera

=> Biurka komputerowe <=

Miejsce na jednostkę centralną, klawiaturę i listwę
Zdecydowana większość producentów pamięta o tym, by oferowane przez nich biurka pod komputer były wyposażone w miejsce na jednostkę centralną i klawiaturę. Zapoznając się z dostępnymi modelami, warto jednak sprawdzić, czy miejsce na jednostkę centralną nie jest szczelnie obudowane. Jeżeli producent nie uwzględnił otworów wentylacyjnych lub nie pozostawił przynajmniej jednej niezabudowanej strony, może się okazać, że komputer po kilku godzinach pracy wyłączy się.

Miejsce na klawiaturę jest o tyle wygodnym rozwiązaniem, że nie trzeba jej stawiać na blacie roboczym – ten można wykorzystać do dodatkowych czynności związanych z pracą. Decydując się na zakup biurka z wysuwaną półką, warto sprawdzić, czy poza klawiaturą zmieści się na niej również mysz komputerowa.
Jeżeli konieczne będzie korzystanie z listwy zasilającej, to dobrze, by biurko posiadało specjalne miejsce, w którym będzie można ją umieścić. Wówczas bez większego trudu będzie można ją szybko włączyć czy wyłączyć.

Miejsce na nogi – by było wygodnie
Nie każde biurko pod komputer jest zaprojektowane w taki sposób, by siedzenie przy nim było… wygodne. Niestety, na rynku można znaleźć sporo modeli, którym daleko do ergonomii. Półka w miejscu, w którym powinny znaleźć się nogi, będzie przeszkadzać i utrudniać użytkowanie sprzętu (wyjątkiem jest zaprojektowany z myślą o stopach podnóżek, który ma podnieść komfort pracy przy biurku). Na ten punkt warto zwrócić szczególną uwagę – pod biurkiem powinno być sporo miejsca tak, by móc swobodnie położyć nogi.

Szuflady, półki czy biurko z nadstawką?
Prostsze modele biurek są wyposażone w 1–2 szuflady lub kilka półek. Bardziej rozbudowane przewidują znacznie więcej dodatkowego miejsca, które można zagospodarować na książki, dokumenty czy segregatory. Przykładem jest biurko z nadstawką, dzięki której pod ręką można mieć wszystkie niezbędne rzeczy. Warto również sprawdzić wysokość poszczególnych półek. Jest to szczególnie istotne, jeżeli mają na nich zostać ustawione np. segregatory.
Decydując się na zakup biurka z nadstawką, powinno się zwrócić uwagę na jego wykończenie. Jest to ważne, gdy nie będzie ono stało przy ścianie, ale np. w centrum pomieszczenia. Część producentów, by zaoferować tańszy produkt, wykańcza meble tylko od zewnętrznej strony.

Kable, kable…
Producenci sprzętu komputerowego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują m.in. bezprzewodowe myszki czy klawiatury komputerowe. Mimo tego trudno jednak uniknąć w biurze kabli. Dobrze, by biurko komputerowe posiadało otwory na okablowanie. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas, gdy konieczne będzie odłączenie wybranego urządzenia od komputera.

Czy materiał, z którego biurko zostało wykonane ma znaczenie?
Na rynku są dostępne biurka wykonane zarówno z drewna, jak i płyty laminowanej. Materiał, z którego wykonano biurko komputerowe, ma znaczenie głównie dla jego przyszłej pielęgnacji. Drewno wymaga użycia specjalnych środków czyszczących, płytę laminowaną można czyścić np. płynami do mycia naczyń. Z tego też względu warto zwrócić uwagę na to, jakiego materiału użyto do wyprodukowania mebla. Zakup drewnianego biurka będzie łączył się z koniecznością cyklicznego nabywania specjalnych środków czyszczących, przeznaczonych wyłącznie do drewna.

A może biurko narożne?

Poza tradycyjnymi biurkami, na rynku są dostępne również biurka narożne. Idealnie sprawdzają się one w niewielkich pomieszczeniach. Jeżeli biuro jest małe, a biurek trzeba wstawić kilka, to dobrym rozwiązaniem może być właśnie biurko narożne. Przy ich wyborze również należy zwrócić uwagę na wyżej wymienione kryteria.
Niewątpliwą zaletą biurek narożnych jest to, że najczęściej są one wyposażone w nadstawkę. Eliminuje ona konieczność nabycia dodatkowych półek czy regałów.

Biurka narożne RANKING

TOP Biurka narożne Producent Cena
1Szynaka MAG EURO 32 Biurko narożneSzynakaCena
2Akord FABRYKA MEBLI BIURKO NAROŻNE TED DĄB SONOMA IP0PTEDDĄB003AkordCena
3Akord FABRYKA MEBLI BIURKO NAROŻNE TED WENGE IP0PTEDVEN001AkordCena
4Akord FABRYKA MEBLI BIURKO NAROŻNE TED BIAŁE IP0PTEDBIA001AkordCena
5Akord FABRYKA MEBLI BIURKO NAROŻNE 3 SZUFLADY CLP OLCHA 1059AkordCena
6Akord FABRYKA MEBLI BIURKO NAROŻNE 3 SZUFLADY B16 LEWE OLCHA 1060AkordCena
biurka narożne

=> Biurka narożne <=

Biurowe zapytania:

  • biurka do pomieszczen biurowych pod komputer i kasy fiskalne

Wybierz meble i akcesoria do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *